Základní škola Úšovice

Mariánské Lázně, Školní náměstí 472, příspěvková organizace

 • 60km k výročí 60 výročí školy
  60km k výročí 60 výročí školy

  V pondělí 28.června 2021 proběhne k 60.výročí školy štafetový 60.km běh, kterého se na hřišti za školou zúčastní vybraní zástupci žáků a pedagogů. Paní ředitelka zahají v 8:15 projevem, následovat bude vystoupení zájmového útvaru moderní gymnastiky a odstartuje se štafetový běh. Žáci budou mít harmonogram, kdy se právě oni zúčastní. Srdečně zveme rodiče a přátele školy. 

 • Zasazení památeční lípy k 60.výročí školy
  Zasazení památeční lípy k 60.výročí školy

  Právě před 60 lety ve školním roce  1960/1961 bylo zahájeno vyučování v nově postavené škole v Mariánských Lázních -Úšovicích. Na památku této události se vedení školy rozhodlo zasadit památnou lípu. Zahradník pan Petr Schneiderwinkl z Drmoulu se svým pomocníkem připravil pěkný stromek....

 • Zápis do první třídy

  Vážení rodiče,
  velice si vážíme vašeho  zájmu přihlásit vašeho předškoláka na naši školu. V novém školním plánujeme otevřít až tři první třídy.

  Letošní zápis platí pro děti narozené od 1.9.2014 do 31.8.2015, děti s odkladem o 1 rok a žáky přípravné třídy...

 • Informace pro vycházející žáky.

  Přehled o přestupu na střední školu.

  Jak postupovat v přijímacím řízení na střední školu? Kdy a kde odevzdat přihlášku? Kde najdu informace? Kdo mi pomůže?

 • Bakaláři - mezi rodinou a školou

  Online systém Bakaláři jsou jediným oficiálním informačním kanálem mezi školou a rodinou. 

  VYUŽÍVEJTE PROTO PROSÍM VÁŠ ÚČET V BAKALÁŘÍCH - PŘÍPADNĚ KONTAKTUJTE TŘÍDNÍHO UČITELE

  * papírový sešítek Doplněk k elektronické ŽK má pouze doplňkový charakter.

 • Výročí naší základní školy
  Výročí naší základní školy

  Je to 60 let, kdy byla slavnostně otevřena tato ÚŠOVICKÁ ŠKOLA.

  Pokoušíme se i v těchto obtížných časech připravit připomínkové akce, vytisknout brožuru, připravit výstavku, psát články k připomenutí našeho výročí.

  Pamětníky žádáme o spolupráci, o fotky, dokumenty, vzpomínkové příspěvky. 

Online beseda s odborníkem ZOO Praha

 Měly možnost porovnat velikost slepičího a pštrosího vejce – pro některé bylo překvapením, že  do jednoho pštrosího vejce se vejde  až 40 vajíček slepičích. Také zjistily, že naším současným největším ptákem je pštros dvouprstý, který sice nelétá – samci váží kolem 120 kg, ale je výborný běžec, na vejcích sedí samec a ne samice  a ten se  také stará o mláďata. Naproti tomu nejmenším z ptactva je kolibřík Helenin, který váží stejně jako sáček čaje.

Moa.jpg

Děti na záznamu viděly líhnutí a krmení papouška rodu ara, zjistily, že samečka a samičku andulek poznají podle ozobí a u kanárů zpívá jen sameček.  Dále se dozvěděly, že ne všichni ptáci létají, peří neslouží jen k létání, ale má také funkci maskování a termoregulace, ptáci nemají potní žlázy ale jen žlázu mazovou, která slouží k ochraně před vodou. V závěru se seznámily s vyhynulým druhem ptáka moa, který žil na Novém Zélandu.

     Beseda byla velmi zajímavá, pan Smrček fundovaně odpovídal na zvídavé otázky dětí a nabídl, že se na něho mohou kdykoliv obrátit. Na konec nás všechny pozval na návštěvu do ZOO Praha.

     Děkujeme za zajímavou přednášku a nabídky určitě využijeme.

Děti ze 4.C a Helena Kozicová Kávová

myfooter Sablony2 panel banner01   kraj logo   srdce placka ovoce web
 
Copyright © 2019 Základní škola Úšovice, Mariánské Lázně, Školní náměstí 472/3, příspěvková organizace. Všechna práva vyhrazena.