Základní škola Úšovice

Mariánské Lázně, Školní náměstí 472, příspěvková organizace

 • Bakaláři - mezi rodinou a školou

  Online systém Bakaláři jsou jediným oficiálním informačním kanálem mezi školou a rodinou. 

  VŠE SE VÁM POHODLNĚ Z APLIKACE SAMO PŘIPOMENE

  ROZVRH, ÚKOLY, ZNÁMKY, KORESPONDENCE, ABSENCE, POZNÁMKY, POCHVALY

   

   

 • První školní den 2022/2023

  Vítáme v novém školním roce všechny žáky a zvláště pak ty, pro které to je první školní zkušenost. Fotografie z prvního školního dne

 • Přeboru škol v orientačním běhu celého Karlovarského kraje

  ob-icon.jpg

  Ve středu 18.5. pořádal oddíl orientačního běhu MLOK Mariánské Lázně spolu se ZŠ Úšovice krajské kolo Přeboru škol v orientačním běhu. Zúčastnilo se 13 základních a středních škol Karlovarského kraje a více než 160 závodníků, kteří soutěžili v 10 kategoriích rozdělených podle věku.

 • Den Země - úklid

  Společně jsme během pátku (22.4. - Den Země) odstranili znašeho okolí množství poházeného odpadu. Gratulujeme a děkujeme. Fotografie zde.

 • K soutěži Komenský a my

  icon-komensky-2022.jpg

  Ve dnech 23. 3. - 25. 3. 2022 probíhalo v Brandýse nad Orlicí slavností vyhlášení vítězů jubilejního 20. ročníku  celostátní literární a výtvarné soutěže Komenský a my, jejímž  organizátorem je Základní škola J. A. Komenského v Brandýse nad Orlicí a vyhlašovatelem  MŠMT. Akce  je zaměřena na myšlenkový odkaz J. A. Komenského.

 • Biologická olympiáda 2022

  obrázek_2022-02-07_081637.png

  Biologická olympiáda (BiO) je předmětová soutěž ve znalostech z přírodopisu a z biologie určená žákům základních a studentům středních škol. Vychází z obsahu vzdělávacích oborů přírodopis a biologie v rámcových vzdělávacích programech a svým pojetím přispívá k dalšímu rozvíjení klíčových kompetencí.

 • Lyžařský výcvik 8.ročníků 22

  Právě na svazích v Mariánských Lázních probíhá náš lyžařský kurz, první reportážní fotografie zde jsou na světě. 

 • Plavání

  bazen_icon.jpg

  Týden co týden se v bazénu nejen bavíme hrou ve vodě, ale hlavně učíme plavat. Fotografie plavání

 • Nejlepší žáci KV kraje
  icon_vyhlaseni_kvk.jpg
  V překrásných prostorách premonstrátského kláštera  v Teplé proběhlo dne 21. 10. 2021
  vyhlášení nejúspěšnějších studentů a žáků Karlovarského kraje, kteří reprezentovali
  region v republikových i  mezinárodních předmětových, sportovních a  uměleckých soutěžích
  ve školním roce  2019/2020 a 2020/2021.
 • Sportovní den s TAJV

  icon_turnaj.jpg

  Ve středu 6.10. se na hřišti Základní školy Úšovice uskutečnil sportovně-edukační projekt pro děti a mládež pořádaný postupně ve vybraných městech a obcích České republiky.

 • 60km štafeta k připomínce 60. výročí školy

  60km štafeta

  žáci + učitelé + rodiče + zástupci města

  Celkový čas štafetového běhu na 60 km = 4 : 11 : 53

  FOTKY ZDE

Aktuálně:19.9. класні збори батьків та вчителів - 6.D, 7.D, 8.D30.9. budou mít 6. třídy adaptační aktivity - info TÚ

Výzva 72h, Součástí projektu Tady jsme doma

icon_72h.jpg
Do zvelebování našeho prostředí se zapojila řada šikovných rukou z celkem 7 tříd z prvního stupně. Požádali jsme kolegyně, aby napsaly několik řádek a poslaly foto.

 

Fotogalerie 72hodin

Žáci 4.C a 3.B spojili své síly a v úterý 19.10. se vypravili uklidit park v okolí Rudolfova a Ferdinandova pramene. Děti se nadšeně chopily svého úkolu a už během cesty od školy sbíraly vše, co do přírody nepatří. Kromě plechovek, lahví a obalů od pamlsků nacházely i ztracené kusy oblečení. Asi největší kuriozitou byl nález kola od bicyklu a malovaného obrazu. Děti byly opravdu pilné a tak si kromě píšťalek a náramků vysloužily pochvalu. Následující den jsme si připomněli Den stromů a shodli jsme se na tom, že úklid parku byl pro ně tím nejlepším dárkem.  

Mgr. Z. Matějková, Mgr. Jana Sahánková

Ve dnech 14. - 20. října se vydaly třídy 4.A a 4.B  všemi směry od školy. Nacházely, sbíraly a uklízely všechno, co do přírody nepatří. Postupně se plnily připravené pytle vším možným: odpadky, plasty, plechovky, lahve.. Po dvou hodinách nám zůstal hezký pocit z vyčištěných (alespoň z části) Úšovic. Doufáme, že nám tento pocit vydrží co nejdéle.  

Mgr. M. Pecherová, Mgr. J. Nápravníková

V rámci akce 72 hodin se žáci 1.A a 1.C. ZŠ Úšovice s vervou pustili do úklidu okolí školy. Odpadkové pytle se rychle plnily nepořádkem a prostor dětského hřiště se stal opět nejen čistým, ale také bezpečným pro hry dětí. Druhý den projektu děti spolu s třídními učitelkami sázely okrasné keře a ovocné stromky, učily se, jak o ně pečovat. Těší se, až na jaře zeleň rozkvete a zkrášlí tak prostředí okolí školy. Jako odměnu za práci všichni účastníci obdrželi náramek s nápisem  "Pomáhám, protože chci" a píšťalku.

Mgr. H. Kozicová Kávová, Mgr. M. Schneiderwinklová

Také žáčci 3. A naplnili Výzvu 72 hodin a přiložili „ruku k dílu“. Vydali se na místo, které rádi a často využívají ke svým volnočasovým aktivitám – do přírodního parku Prelát. V samotném parku bylo čisto, zato příchozí cesty byly lemovány věcmi, které rozhodně do přírody nepatří. Plechovky, skleněné i plastové lahve,

ale i koupací gumová čepice – to vše skončilo v několika velkých pytlích. Odměnou nám byl nejen dobrý pocit ze smysluplné práce, ale i špekáček, který jsme si ještě v posledních říjnových dnech mohli na kouzelném místě Prelátu opéct.

Mgr. Jana Wenzlová
myfootersablony3.JPG Sablony2 panel   kraj logobanner01    srdce placka ovoce web   plan-doucovani.jpg
 
Copyright © 2019 Základní škola Úšovice, Mariánské Lázně, Školní náměstí 472/3, příspěvková organizace. Všechna práva vyhrazena.