Základní škola Úšovice

Mariánské Lázně, Školní náměstí 472, příspěvková organizace

 • Letní prázdniny
  Letní prázdniny
 • Přeboru škol v orientačním běhu celého Karlovarského kraje

  ob-icon.jpg

  Ve středu 18.5. pořádal oddíl orientačního běhu MLOK Mariánské Lázně spolu se ZŠ Úšovice krajské kolo Přeboru škol v orientačním běhu. Zúčastnilo se 13 základních a středních škol Karlovarského kraje a více než 160 závodníků, kteří soutěžili v 10 kategoriích rozdělených podle věku.

 • Den Země - úklid

  Společně jsme během pátku (22.4. - Den Země) odstranili znašeho okolí množství poházeného odpadu. Gratulujeme a děkujeme. Fotografie zde.

 • K soutěži Komenský a my

  icon-komensky-2022.jpg

  Ve dnech 23. 3. - 25. 3. 2022 probíhalo v Brandýse nad Orlicí slavností vyhlášení vítězů jubilejního 20. ročníku  celostátní literární a výtvarné soutěže Komenský a my, jejímž  organizátorem je Základní škola J. A. Komenského v Brandýse nad Orlicí a vyhlašovatelem  MŠMT. Akce  je zaměřena na myšlenkový odkaz J. A. Komenského.

 • Biologická olympiáda 2022

  obrázek_2022-02-07_081637.png

  Biologická olympiáda (BiO) je předmětová soutěž ve znalostech z přírodopisu a z biologie určená žákům základních a studentům středních škol. Vychází z obsahu vzdělávacích oborů přírodopis a biologie v rámcových vzdělávacích programech a svým pojetím přispívá k dalšímu rozvíjení klíčových kompetencí.

 • Lyžařský výcvik 8.ročníků 22

  Právě na svazích v Mariánských Lázních probíhá náš lyžařský kurz, první reportážní fotografie zde jsou na světě. 

 • Plavání

  bazen_icon.jpg

  Týden co týden se v bazénu nejen bavíme hrou ve vodě, ale hlavně učíme plavat. Fotografie plavání

 • Nejlepší žáci KV kraje
  icon_vyhlaseni_kvk.jpg
  V překrásných prostorách premonstrátského kláštera  v Teplé proběhlo dne 21. 10. 2021
  vyhlášení nejúspěšnějších studentů a žáků Karlovarského kraje, kteří reprezentovali
  region v republikových i  mezinárodních předmětových, sportovních a  uměleckých soutěžích
  ve školním roce  2019/2020 a 2020/2021.
 • Sportovní den s TAJV

  icon_turnaj.jpg

  Ve středu 6.10. se na hřišti Základní školy Úšovice uskutečnil sportovně-edukační projekt pro děti a mládež pořádaný postupně ve vybraných městech a obcích České republiky.

 • Pedagogický sbor...

  ...se těší na spolupráci v novém školním roce. Dotazy můžete směřovat přímo vyučujícím Vašich dětí na jejich emaily.  

 • 60km štafeta k připomínce 60. výročí školy

  60km štafeta

  žáci + učitelé + rodiče + zástupci města

  Celkový čas štafetového běhu na 60 km = 4 : 11 : 53

  FOTKY ZDE

 • Bakaláři - mezi rodinou a školou

  Online systém Bakaláři jsou jediným oficiálním informačním kanálem mezi školou a rodinou. 

  VŠE SE VÁM POHODLNĚ Z APLIKACE SAMO PŘIPOMENE

  ROZVRH, ÚKOLY, ZNÁMKY, KORESPONDENCE, ABSENCE, POZNÁMKY, POCHVALY

  * papírový sešítek Doplněk k elektronické ŽK má 1.stupeň a je pouze doplňkem

   

Aktuálně:Přejeme Vám krásné prázdniny. Vyučování ve školním roce 2022/2023 začne ve čtvrtek 1. září 2022

Covid situace v ZŠ a online výuka

coronavirus.png

/Aktualizace 7.12./ Pondělky testujeme přítomné žáky, pozitivních bylo v posledních 2 testech po 1 případu. Online je 1 třída a zítra do karantény nastupuje další.  Žáci přecházejí na online výuku dle původního prezenčního rozvrhu v prostředí ClassRoom (google) prostřednictví emailů gapps. Škola se bude řídit pokyny hygienické stanice a spolupracovat s ní. Trasovat, informovat bude hygienická stanice. Konkrétně dále

 


Škola po oznámení o pozitivním testu žáka/žákyně preventivně (tj. bez podnětu hygienické stanice) okamžitě uzavře třídy, informuje zákonné zástupce dotčených žáků, neočkované pedagogy a pedagogy s příznakem. 

 

TŘÍDY, v nichž mohlo dojít k rizikovému kontaktu s osobou s pozitivním PCR testem na Covid19:

třídy, v online výuce od

8B (8/12)

 • 4C (19/11)
 • 2A + část 2B (18/11)
 • 4A (12/11/2021)
 • 6A (10/11/2021)
 • 7B (8/11/2021)
 • 5B (4/11/2021)

 

 

 

 

Hygienická stanice si po prokázaném pozitivním testu žáka později žádá od školy seznam žáků, učitelů, dalších kontaktů, připravuje třídní učitel. 

KHS dále trasuje, kontaktuje telofonicky, informuje o karanténě. 

 

OD RODIČŮ JSME ZAZNAMENALI NĚKOLIK VĚTŠINOU ROZČÍLENÝCH PODNĚTŮ, na odpovědi jsem se ptal KHS:

- Proč sourozenci chodí do školy?

Dle vyjádření KHS se sourozenců, kteří i sdílejí domácnost s žákem v karanténě, opatření netýká. Metodika není nápadem školy! Škola by např. nebyla tím správným orgánem, který má informovat i sourozence, kteří studují na jiné škole. 

-Proč škola neinformuje všechny rodiče?

Škola informovala dotčené zákonné zástupce. Veřejnost škola informuje pouze o oficiálních krocích vyhlášených hygienickou stanicí. V prvním případě 5B nechala škola 2 dny žáky prevetivně doma bez PCR testu a oficiálního stanoviska hygienické stanice, mimochodem se nákaza ve třídě potvrdila. U dalších tříd karanténu v momentu vyhlášení KHS oznamujeme zde.

-Jak dlouho trvá karanténa?

Karanténa trvá 14 dní, po minimálně 7 dnech karantény (platnost PCR testu je vícedenní, tedy lze testovat 5. až 7.den) lze obnovit prezenčnní výuku, podstoupí-li žák dobrovolně PCR test. (*škola PCR testy neorganizuje) 

-Kdy začíná online výuka?

Okamžitě první den karantény v rozvrhu jako při prezenční výuce. Kontaktní osobou je třídní učitel. Prostředí je google - žák se přihlásí pomocí účtu ze školy (Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.), vstoupí do modulu UČEBNA (ClassRoom) a tam je učitelem řazen ke kurzům. V každé učebně pak nalezne odkaz na živé vysílání pedagoga.  

-Do karantény jdou i vyučující?

Po kontaktu s prokázaně nemocnou osobou jdou do karanteny neočkovaní zaměstnanci a očkovaní s příznaky onemocnění. 


 

Ve spolupráci s Krajsou hygienickou stanicí žádáme ty, kterým přijde SMS, aby vyplnili sebetrasovací dotazník.

S pozdravem Jan Matějovský
myfootersablony3.JPG Sablony2 panel   kraj logobanner01    srdce placka ovoce web   plan-doucovani.jpg
 
Copyright © 2019 Základní škola Úšovice, Mariánské Lázně, Školní náměstí 472/3, příspěvková organizace. Všechna práva vyhrazena.