Základní škola Úšovice

Mariánské Lázně, Školní náměstí 472, příspěvková organizace

 • Plavání

  bazen_icon.jpg

  Týden co týden se v bazénu nejen bavíme hrou ve vodě, ale hlavně učíme plavat. Fotografie plavání

 • Nejlepší žáci KV kraje
  icon_vyhlaseni_kvk.jpg
  V překrásných prostorách premonstrátského kláštera  v Teplé proběhlo dne 21. 10. 2021
  vyhlášení nejúspěšnějších studentů a žáků Karlovarského kraje, kteří reprezentovali
  region v republikových i  mezinárodních předmětových, sportovních a  uměleckých soutěžích
  ve školním roce  2019/2020 a 2020/2021.
 • Sportovní den s TAJV

  icon_turnaj.jpg

  Ve středu 6.10. se na hřišti Základní školy Úšovice uskutečnil sportovně-edukační projekt pro děti a mládež pořádaný postupně ve vybraných městech a obcích České republiky.

 • Pedagogický sbor...

  ...se těší na spolupráci v novém školním roce. Dotazy můžete směřovat přímo vyučujícím Vašich dětí na jejich emaily.  

 • 60km štafeta k připomínce 60. výročí školy

  60km štafeta

  žáci + učitelé + rodiče + zástupci města

  Celkový čas štafetového běhu na 60 km = 4 : 11 : 53

  FOTKY ZDE

 • Bakaláři - mezi rodinou a školou

  Online systém Bakaláři jsou jediným oficiálním informačním kanálem mezi školou a rodinou. 

  VŠE SE VÁM POHODLNĚ Z APLIKACE SAMO PŘIPOMENE

  ROZVRH, ÚKOLY, ZNÁMKY, KORESPONDENCE, ABSENCE, POZNÁMKY, POCHVALY

  * papírový sešítek Doplněk k elektronické ŽK má 1.stupeň a je pouze doplňkem

   

Aktuálně:_Od 17.1. se testují žáci 1x týdně v pondělí (případně v den nástupu)Do školské rady jsme ve volbách zvolili nové zástupce.Nemáte-li jméno ani heslo pro bakaláře, postupujte jako při obnovení hesla. V pondělí 24.1. bude pololetní pedagogická rada.Obědy si odhlašujte sami. Jen v případě karantény odhlásíme všechny žáky třídy.___Od 17.1. se testují žáci pouze 1x týdně v pondělí (případně v den nástupu)Do školské rady jsme ve volbách zvolili nové zástupce.Nemáte-li jméno ani heslo pro bakaláře, postupujte jako při obnovení hesla. V pondělí 24.1. bude pololetní pedagogická radaObědy si odhlašujte sami. Jen v případě karantény odhlásíme všechny žáky třídy__

Covid situace v ZŠ a online výuka

coronavirus.png

/Aktualizace 7.12./ Pondělky testujeme přítomné žáky, pozitivních bylo v posledních 2 testech po 1 případu. Online je 1 třída a zítra do karantény nastupuje další.  Žáci přecházejí na online výuku dle původního prezenčního rozvrhu v prostředí ClassRoom (google) prostřednictví emailů gapps. Škola se bude řídit pokyny hygienické stanice a spolupracovat s ní. Trasovat, informovat bude hygienická stanice. Konkrétně dále

 


Škola po oznámení o pozitivním testu žáka/žákyně preventivně (tj. bez podnětu hygienické stanice) okamžitě uzavře třídy, informuje zákonné zástupce dotčených žáků, neočkované pedagogy a pedagogy s příznakem. 

 

TŘÍDY, v nichž mohlo dojít k rizikovému kontaktu s osobou s pozitivním PCR testem na Covid19:

třídy, v online výuce od

8B (8/12)

 • 4C (19/11)
 • 2A + část 2B (18/11)
 • 4A (12/11/2021)
 • 6A (10/11/2021)
 • 7B (8/11/2021)
 • 5B (4/11/2021)

 

 

 

 

Hygienická stanice si po prokázaném pozitivním testu žáka později žádá od školy seznam žáků, učitelů, dalších kontaktů, připravuje třídní učitel. 

KHS dále trasuje, kontaktuje telofonicky, informuje o karanténě. 

 

OD RODIČŮ JSME ZAZNAMENALI NĚKOLIK VĚTŠINOU ROZČÍLENÝCH PODNĚTŮ, na odpovědi jsem se ptal KHS:

- Proč sourozenci chodí do školy?

Dle vyjádření KHS se sourozenců, kteří i sdílejí domácnost s žákem v karanténě, opatření netýká. Metodika není nápadem školy! Škola by např. nebyla tím správným orgánem, který má informovat i sourozence, kteří studují na jiné škole. 

-Proč škola neinformuje všechny rodiče?

Škola informovala dotčené zákonné zástupce. Veřejnost škola informuje pouze o oficiálních krocích vyhlášených hygienickou stanicí. V prvním případě 5B nechala škola 2 dny žáky prevetivně doma bez PCR testu a oficiálního stanoviska hygienické stanice, mimochodem se nákaza ve třídě potvrdila. U dalších tříd karanténu v momentu vyhlášení KHS oznamujeme zde.

-Jak dlouho trvá karanténa?

Karanténa trvá 14 dní, po minimálně 7 dnech karantény (platnost PCR testu je vícedenní, tedy lze testovat 5. až 7.den) lze obnovit prezenčnní výuku, podstoupí-li žák dobrovolně PCR test. (*škola PCR testy neorganizuje) 

-Kdy začíná online výuka?

Okamžitě první den karantény v rozvrhu jako při prezenční výuce. Kontaktní osobou je třídní učitel. Prostředí je google - žák se přihlásí pomocí účtu ze školy (Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.), vstoupí do modulu UČEBNA (ClassRoom) a tam je učitelem řazen ke kurzům. V každé učebně pak nalezne odkaz na živé vysílání pedagoga.  

-Do karantény jdou i vyučující?

Po kontaktu s prokázaně nemocnou osobou jdou do karanteny neočkovaní zaměstnanci a očkovaní s příznaky onemocnění. 


 

Ve spolupráci s Krajsou hygienickou stanicí žádáme ty, kterým přijde SMS, aby vyplnili sebetrasovací dotazník.

S pozdravem Jan Matějovský

myfooter Sablony2 panel banner01   kraj logo   srdce placka ovoce web
 
Copyright © 2019 Základní škola Úšovice, Mariánské Lázně, Školní náměstí 472/3, příspěvková organizace. Všechna práva vyhrazena.