Základní škola Úšovice

Mariánské Lázně, Školní náměstí 472, příspěvková organizace

 • Plavání

  bazen_icon.jpg

  Týden co týden se v bazénu nejen bavíme hrou ve vodě, ale hlavně učíme plavat. Fotografie plavání

 • Nejlepší žáci KV kraje
  icon_vyhlaseni_kvk.jpg
  V překrásných prostorách premonstrátského kláštera  v Teplé proběhlo dne 21. 10. 2021
  vyhlášení nejúspěšnějších studentů a žáků Karlovarského kraje, kteří reprezentovali
  region v republikových i  mezinárodních předmětových, sportovních a  uměleckých soutěžích
  ve školním roce  2019/2020 a 2020/2021.
 • Sportovní den s TAJV

  icon_turnaj.jpg

  Ve středu 6.10. se na hřišti Základní školy Úšovice uskutečnil sportovně-edukační projekt pro děti a mládež pořádaný postupně ve vybraných městech a obcích České republiky.

 • Pedagogický sbor...

  ...se těší na spolupráci v novém školním roce. Dotazy můžete směřovat přímo vyučujícím Vašich dětí na jejich emaily.  

 • 60km štafeta k připomínce 60. výročí školy

  60km štafeta

  žáci + učitelé + rodiče + zástupci města

  Celkový čas štafetového běhu na 60 km = 4 : 11 : 53

  FOTKY ZDE

 • Bakaláři - mezi rodinou a školou

  Online systém Bakaláři jsou jediným oficiálním informačním kanálem mezi školou a rodinou. 

  VŠE SE VÁM POHODLNĚ Z APLIKACE SAMO PŘIPOMENE

  ROZVRH, ÚKOLY, ZNÁMKY, KORESPONDENCE, ABSENCE, POZNÁMKY, POCHVALY

  * papírový sešítek Doplněk k elektronické ŽK má 1.stupeň a je pouze doplňkem

   

Aktuálně:_Od 17.1. se testují žáci 1x týdně v pondělí (případně v den nástupu)Do školské rady jsme ve volbách zvolili nové zástupce.Nemáte-li jméno ani heslo pro bakaláře, postupujte jako při obnovení hesla. V pondělí 24.1. bude pololetní pedagogická rada.Obědy si odhlašujte sami. Jen v případě karantény odhlásíme všechny žáky třídy.___Od 17.1. se testují žáci pouze 1x týdně v pondělí (případně v den nástupu)Do školské rady jsme ve volbách zvolili nové zástupce.Nemáte-li jméno ani heslo pro bakaláře, postupujte jako při obnovení hesla. V pondělí 24.1. bude pololetní pedagogická radaObědy si odhlašujte sami. Jen v případě karantény odhlásíme všechny žáky třídy__

V Úšovické škole se opět luštilo sudoku

sudoku_icon.png

Začátkem listopadu proběhl na ZŠ Úšovice dlouho odkládaný turnaj v řešení logických úloh zvaných sudoku. Soutěž byla určena pro zájemce 2. stupně, ale byli pozváni i tři šikovní páťáci, kteří již dříve prokázali, že mohou soutěžit i se soupeři z vyšších tříd.

Všichni řešili speciálními sudokářskými tužkami 6 úloh, tři lehčí a tři těžší, ty pak často rozhodovaly o konečném umístění. Přestože všichni řešili stejná sudoku, hodnoceni byli ve dvou kategoriích: 5. - 7. třída a 8. - 9. třída. Na řešení byl určen čas 60 minut a záleželo na tom, kdo bude mít vyplněno správně více políček. Při rovnosti bodů pak rozhodoval čas odevzdání.

sodoku1.JPG

A čas opravdu rozhodl o medailových umístěních, protože 5 soutěžících odevzdalo bezchybná řešení, jedna dívka měla jen několik prohozených číslic. V kategorii 5. - 7. tříd zvítězil Matěj Rajtr ze 7. C před Lukášem Damovským z 5. C,  Pavlou Paroubkovou ze 6. C. a dalšími 17 žáky. Ve druhé kategorii soutěžilo 12 žáků, vítězkou se stala Lucie Burdová z 9. B před Annou Kozicovou a Štěpánkou Mannovou (obě z 8. B). Všichni soutěžící dostali diplom a drobné ceny, první tři v každé kategorii pak odpovídající medaili a poukaz na 100 korun do Tesca. Část nákladů na turnaj byla hrazena z dotace Fondu sportu Města Mariánské Lázně, na ceny přispěl i Český svaz hádankářů a křížovkářů a několik sponzorů.

sodoku11.JPG

Všichni zájemci se mohou zúčastnit i další akce - Sudoku mezi školami, která také začátkem listopadu začala.

Mgr. Věra Kučavová

myfooter Sablony2 panel banner01   kraj logo   srdce placka ovoce web
 
Copyright © 2019 Základní škola Úšovice, Mariánské Lázně, Školní náměstí 472/3, příspěvková organizace. Všechna práva vyhrazena.