Základní škola Úšovice

Mariánské Lázně, Školní náměstí 472, příspěvková organizace

 • Plavání

  bazen_icon.jpg

  Týden co týden se v bazénu nejen bavíme hrou ve vodě, ale hlavně učíme plavat. Fotografie plavání

 • Nejlepší žáci KV kraje
  icon_vyhlaseni_kvk.jpg
  V překrásných prostorách premonstrátského kláštera  v Teplé proběhlo dne 21. 10. 2021
  vyhlášení nejúspěšnějších studentů a žáků Karlovarského kraje, kteří reprezentovali
  region v republikových i  mezinárodních předmětových, sportovních a  uměleckých soutěžích
  ve školním roce  2019/2020 a 2020/2021.
 • Sportovní den s TAJV

  icon_turnaj.jpg

  Ve středu 6.10. se na hřišti Základní školy Úšovice uskutečnil sportovně-edukační projekt pro děti a mládež pořádaný postupně ve vybraných městech a obcích České republiky.

 • Pedagogický sbor...

  ...se těší na spolupráci v novém školním roce. Dotazy můžete směřovat přímo vyučujícím Vašich dětí na jejich emaily.  

 • 60km štafeta k připomínce 60. výročí školy

  60km štafeta

  žáci + učitelé + rodiče + zástupci města

  Celkový čas štafetového běhu na 60 km = 4 : 11 : 53

  FOTKY ZDE

 • Bakaláři - mezi rodinou a školou

  Online systém Bakaláři jsou jediným oficiálním informačním kanálem mezi školou a rodinou. 

  VŠE SE VÁM POHODLNĚ Z APLIKACE SAMO PŘIPOMENE

  ROZVRH, ÚKOLY, ZNÁMKY, KORESPONDENCE, ABSENCE, POZNÁMKY, POCHVALY

  * papírový sešítek Doplněk k elektronické ŽK má 1.stupeň a je pouze doplňkem

   

Aktuálně:_Od 17.1. se testují žáci 1x týdně v pondělí (případně v den nástupu)Do školské rady jsme ve volbách zvolili nové zástupce.Nemáte-li jméno ani heslo pro bakaláře, postupujte jako při obnovení hesla. V pondělí 24.1. bude pololetní pedagogická rada.Obědy si odhlašujte sami. Jen v případě karantény odhlásíme všechny žáky třídy.___Od 17.1. se testují žáci pouze 1x týdně v pondělí (případně v den nástupu)Do školské rady jsme ve volbách zvolili nové zástupce.Nemáte-li jméno ani heslo pro bakaláře, postupujte jako při obnovení hesla. V pondělí 24.1. bude pololetní pedagogická radaObědy si odhlašujte sami. Jen v případě karantény odhlásíme všechny žáky třídy__

SUDOKU MEZI ŠKOLAMI potřetí

obrázek_2022-01-11_081816.png

Po loňském roce, kdy se soutěž vůbec neuskutečnila, proběhlo letos 17. prosince 2021 v jídelně ZŠ JIH Velké finále třetího ročníku této soutěže. Soutěž byla určena pro žáky a studenty základních i středních škol, letos poprvé se zúčastnili i žáci ze ZŠ Čtyřlístek. Na finále bylo pozváno celkem 23 soutěžících...

, kteří si vedli nejlépe ve 3 domácích kolech, zúčastnilo se nakonec pouze 19 z nich. Soutěžilo se o medaile, diplomy a dárkové poukazy, které byly zakoupeny z dotace Fondu sportu města Mariánské Lázně.

Všichni soutěžící měli jeden cíl. V průběhu 60 minut doplnit co nejvíce čtverečků správnými číslicemi a co nejlépe se umístit. Každá správně umístěná číslice se počítala. V domácích kolech se naučili řešit i jiná než klasická sudoku, proto je nepřekvapilo, že i ve finále řešili sudoku diagonální nebo nepravidelné. Hodina uběhla velice rychle. A pak už se sčítaly body a vyhlašovaly výsledky. Na správné hodnocení dohlížela neúplatná porota - Ing. et Mgr. Pavel Knížák (učitel ZŠ JIH) a David Loudát (student HŠ). A jak to nakonec dopadlo? Své zkušenosti z celé řady soutěží zúročili studenti gymnázia - první Viktorie Voňavková a druhý Samuel Janoch, kteří zvládli všechny úlohy ještě před vypršením časového limitu. Další dvě místa patřila studentkám HŠ Elišce Dolejšové a Kateřině Ramikové, z žáků ZŠ byla nejlepší Lucie Burdová ze ZŠ Úšovice na 5. místě. Veliké uznání patří i Anně Nykodymové, žákyni 5. třídy ze Čtyřlístku, která skončila sedmá. Ale zvítězili vlastně všichni, přišli, rozhýbali své mozkové závity a ukázali, co umí. A je vidět, že sudoku řešit umí.

Děkuji všem soutěžícím od těch nejmenších až po středoškoláky a hlavně učitelům dalších škol, kteří pro své žáky jednotlivá kola organizovali.

A co vy? Uměli byste vyřešit nepravidelné sudoku?

Mgr. Věra Kučavová

obrázek_2022-01-11_081805.png

myfooter Sablony2 panel banner01   kraj logo   srdce placka ovoce web
 
Copyright © 2019 Základní škola Úšovice, Mariánské Lázně, Školní náměstí 472/3, příspěvková organizace. Všechna práva vyhrazena.