Základní škola Úšovice

Mariánské Lázně, Školní náměstí 472, příspěvková organizace

 • Halloweenská soutěž o nejlepší masku

  helloween icon

  Poslední říjnový den se nesl v naší škole v duchu anglosaského svátku Halloween. Školní lavice se místo dětí zaplnily různými strašidelnými příšerkami, které se přišly vzdělávat. Dozvěděly se odkud svátek přichází, jaké jsou tradiční zvyky a v Legendě o opilém Jackovi zjistily význam tradice dlabání dýní.

 • Bakaláři - mezi rodinou a školou

  Online systém Bakaláři jsou jediným oficiálním informačním kanálem mezi školou a rodinou. 

  VŠE SE VÁM POHODLNĚ Z APLIKACE SAMO PŘIPOMENE

  ROZVRH, ÚKOLY, ZNÁMKY, KORESPONDENCE, ABSENCE, POZNÁMKY, POCHVALY

   

   

 • Pedagogický sbor...

  ...se těší na spolupráci v novém školním roce. Dotazy můžete směřovat přímo vyučujícím Vašich dětí na jejich emaily.  

 • První školní den 2022/2023

  Vítáme v novém školním roce všechny žáky a zvláště pak ty, pro které to je první školní zkušenost. Fotografie z prvního školního dne

 • Přeboru škol v orientačním běhu celého Karlovarského kraje

  ob-icon.jpg

  Ve středu 18.5. pořádal oddíl orientačního běhu MLOK Mariánské Lázně spolu se ZŠ Úšovice krajské kolo Přeboru škol v orientačním běhu. Zúčastnilo se 13 základních a středních škol Karlovarského kraje a více než 160 závodníků, kteří soutěžili v 10 kategoriích rozdělených podle věku.

 • Den Země - úklid

  Společně jsme během pátku (22.4. - Den Země) odstranili znašeho okolí množství poházeného odpadu. Gratulujeme a děkujeme. Fotografie zde.

 • Lyžařský výcvik 8.ročníků 22

  Právě na svazích v Mariánských Lázních probíhá náš lyžařský kurz, první reportážní fotografie zde jsou na světě. 

 • Plavání

  bazen_icon.jpg

  Týden co týden se v bazénu nejen bavíme hrou ve vodě, ale hlavně učíme plavat. Fotografie plavání

 • 60km štafeta k připomínce 60. výročí školy

  60km štafeta

  žáci + učitelé + rodiče + zástupci města

  Celkový čas štafetového běhu na 60 km = 4 : 11 : 53

  FOTKY ZDE

Aktuálně:Žákovský parlament 1.12. od 14 hodinHledáme asistentku pedagoga na 1.stupeň. (20hodin) více info. tel. pí ředitelkyHledáme vyučující/ho ČJ na 2.stupeň (plný úvazek) více info. tel. pí ředitelky-------Žákovský parlament 1.12. od 14 hodinHledáme asistentku pedagoga na 1.stupeň. (20hodin) více info. tel. pí ředitelkyHledáme vyučující/ho ČJ na 2.stupeň (plný úvazek) více info. tel. pí ředitelky-------Žákovský parlament 1.12. od 14 hodinHledáme asistentku pedagoga na 1.stupeň. (20hodin) více info. tel. pí ředitelkyHledáme vyučující/ho ČJ na 2.stupeň (plný úvazek) více info. tel. pí ředitelky-------

Komenský a my ze Základní školy v Úšovicích

icon-komensky-2022.jpg

Ve dnech 23. 3. - 25. 3. 2022 probíhalo v Brandýse nad Orlicí slavností vyhlášení vítězů jubilejního 20. ročníku  celostátní literární a výtvarné soutěže Komenský a my, jejímž  organizátorem je Základní škola J. A. Komenského v Brandýse nad Orlicí a vyhlašovatelem  MŠMT. Akce  je zaměřena na myšlenkový odkaz J. A. Komenského.

      Ani tentokrát zde nechyběli žáci naší Základní školy v Úšovicích. Postoupili hned dva - Amelie Bervidová z 8. A  a Bruno Haas z 9. A.

      Oba soutěžili v literárněhistorické kategorii B a tvořili úvahu na téma Proč byl Jan Amos Komenský naší významnou osobností. Museli také zvládnout náročný znalostní test.

       Třídenní program byl velmi pěkný a pestrý. Seznámili jsme se s pořadatelskou školou, která nám po celou dobu byla útočištěm, občerstvovací stanicí i místem poznání a zajímavých kulturních zážitků a jejíž žákyně (hostesky) nám obětavě a vždy s úsměvem  pomáhaly, radily, vařily kávu i čaj  a nenechaly nás zabloudit. Potěšilo nás velmi vřelé uvítání pana ředitele školy i nádherné dárky. Zejména tričko s logem soutěže se nám moc líbilo.

      Byli jsme také přijati panem starostou Petrem Řehákem na obecním úřadě, zúčastnili se vernisáže výstavy vítězných výtvarných prací, vydali se do obce Kunvald, kde jsme si prohlédli domek Na Sboru, památné místo Jednoty bratrské, a Bratrskou lípu. Večer jsme pak navštívili v brandýském evangelickém kostele koncert, na němž se nám představila  houslistka  Anabel de Luca a vokální seskupení Kvintetky a také nám zahrál a zazpíval školní dětský sbor.

      Ani Jan Amos Komenský na nás nezapomněl, nejen že se osobně dostavil na závěrečné vyhlášení vítězů, ale také nám nepochybně zajistil překrásné počasí. Azurově modré nebe a hřející slunce nás provázely na všech našich výletech a procházkách.

       Než jsme se nadáli, nastal den D a my se usadili v obřadní síni obecního úřadu a netrpělivě očekávali slavnostní vyhlášení vítězů. Po úvodních proslovech významných hostů už jsme se mohli naplno radovat z našich  úspěchů a z hodnotných cen.

       První místo obsadila  Amelie Bervidová a  Bruno Haas  vybojoval čestné uznání. Oběma úspěšným soutěžícím gratulujeme a přejeme mnoho zdaru v jejich další literární tvorbě.

        Velký obdiv a poděkování patří samozřejmě také organizátorům soutěže. Děkujeme i paní učitelce Milfaitové a  paní učitelce Jelínkové za přípravu obou úspěšných studentů.

          B. Milfaitová

fotogalerie
myfootersablony3.JPG Sablony2 panel   kraj logobanner01    srdce placka ovoce web   plan-doucovani.jpg
 
Copyright © 2019 Základní škola Úšovice, Mariánské Lázně, Školní náměstí 472/3, příspěvková organizace. Všechna práva vyhrazena.