Základní škola Úšovice

Mariánské Lázně, Školní náměstí 472, příspěvková organizace

„Fórum zdravého města“

forum-icon.jpg

Dne 30. 5. 2022 jsme se zúčastnili veřejného projednání k lepšímu rozvoji našeho města – „Fórum zdravého města“, na které jsme byli pozváni od p. Knáry. Této veřejné akce, konající se v hotelu Butterfly, se zúčastnili ...

zástupci města, p. starosta Ing. Martin Kalina, členové neziskového i podnikatelského sektoru, studenti místních škol i široká veřejnost. Z naší školy se zúčastnili tři žáci – Martin Mautner z 8. A, Eliška Baborová z 8. C a Matyáš Klein z 6. B v doprovodu p. učitele Lukáše Baťka.

Účelem tohoto setkání bylo získání zpětné vazby od širší veřejnosti pro snadnější a lepší rozvoj města. Diskuze spočívala v tom, že se vždy diskutovalo u jednoho stolu jedno téma. Takových tematických okruhů/stolů bylo celkem šest. Z každého stolu pak vyšly dva návrhy, které jsou dle účastníků nejdůležitější, a ty poté postoupily do finále. Výjimku měl stůl mladých, který byl tvořen studenty, kteří si sami zvolili dvě témata bez ohledu na ostatní zúčastněné. Do finále se dostalo celkem deset návrhů. Velice nás potěšilo, že od stolu mladých se do finále dostaly hned dva návrhy.

Nyní může hlasovat i široká veřejnost na webových stránkách
https://www.munipolis.cz/app/anketa/otazky/bJeAKS9D. Hlasování zabere jen pár minut, a my tak můžeme přispět svým názor na rozvoj města jen pomocí mobilního telefonu. Hlasování probíhá do konce měsíce.

A co o akci říkají zúčastnění žáci?


„Byli jsme rádi za pozvání na takovou akci. Rádi jsme přispěli svým názorem, a mohli tak ovlivnit chod našeho města i jeho budoucnost. Bylo to pro nás velmi přínosné. Setkali jsme se s žáky jiných škol, se zastupiteli města i s p. starostou Ing. Martinem Kalinou.  I občerstvení jsme si všichni chválili.  Těšíme se na další setkání, kterého se opět budeme moct zúčastnit. Věříme, že některé z našich návrhů se uskuteční.“

fotografie

 
myfootersablony3.JPG Sablony2 panel   kraj logobanner01    srdce placka ovoce web   plan-doucovani.jpg
 
Copyright © 2019 Základní škola Úšovice, Mariánské Lázně, Školní náměstí 472/3, příspěvková organizace. Všechna práva vyhrazena.