Základní škola Úšovice

Mariánské Lázně, Školní náměstí 472, příspěvková organizace

 • Letní prázdniny
  Letní prázdniny
 • Přeboru škol v orientačním běhu celého Karlovarského kraje

  ob-icon.jpg

  Ve středu 18.5. pořádal oddíl orientačního běhu MLOK Mariánské Lázně spolu se ZŠ Úšovice krajské kolo Přeboru škol v orientačním běhu. Zúčastnilo se 13 základních a středních škol Karlovarského kraje a více než 160 závodníků, kteří soutěžili v 10 kategoriích rozdělených podle věku.

 • Den Země - úklid

  Společně jsme během pátku (22.4. - Den Země) odstranili znašeho okolí množství poházeného odpadu. Gratulujeme a děkujeme. Fotografie zde.

 • K soutěži Komenský a my

  icon-komensky-2022.jpg

  Ve dnech 23. 3. - 25. 3. 2022 probíhalo v Brandýse nad Orlicí slavností vyhlášení vítězů jubilejního 20. ročníku  celostátní literární a výtvarné soutěže Komenský a my, jejímž  organizátorem je Základní škola J. A. Komenského v Brandýse nad Orlicí a vyhlašovatelem  MŠMT. Akce  je zaměřena na myšlenkový odkaz J. A. Komenského.

 • Biologická olympiáda 2022

  obrázek_2022-02-07_081637.png

  Biologická olympiáda (BiO) je předmětová soutěž ve znalostech z přírodopisu a z biologie určená žákům základních a studentům středních škol. Vychází z obsahu vzdělávacích oborů přírodopis a biologie v rámcových vzdělávacích programech a svým pojetím přispívá k dalšímu rozvíjení klíčových kompetencí.

 • Lyžařský výcvik 8.ročníků 22

  Právě na svazích v Mariánských Lázních probíhá náš lyžařský kurz, první reportážní fotografie zde jsou na světě. 

 • Plavání

  bazen_icon.jpg

  Týden co týden se v bazénu nejen bavíme hrou ve vodě, ale hlavně učíme plavat. Fotografie plavání

 • Nejlepší žáci KV kraje
  icon_vyhlaseni_kvk.jpg
  V překrásných prostorách premonstrátského kláštera  v Teplé proběhlo dne 21. 10. 2021
  vyhlášení nejúspěšnějších studentů a žáků Karlovarského kraje, kteří reprezentovali
  region v republikových i  mezinárodních předmětových, sportovních a  uměleckých soutěžích
  ve školním roce  2019/2020 a 2020/2021.
 • Sportovní den s TAJV

  icon_turnaj.jpg

  Ve středu 6.10. se na hřišti Základní školy Úšovice uskutečnil sportovně-edukační projekt pro děti a mládež pořádaný postupně ve vybraných městech a obcích České republiky.

 • Pedagogický sbor...

  ...se těší na spolupráci v novém školním roce. Dotazy můžete směřovat přímo vyučujícím Vašich dětí na jejich emaily.  

 • 60km štafeta k připomínce 60. výročí školy

  60km štafeta

  žáci + učitelé + rodiče + zástupci města

  Celkový čas štafetového běhu na 60 km = 4 : 11 : 53

  FOTKY ZDE

 • Bakaláři - mezi rodinou a školou

  Online systém Bakaláři jsou jediným oficiálním informačním kanálem mezi školou a rodinou. 

  VŠE SE VÁM POHODLNĚ Z APLIKACE SAMO PŘIPOMENE

  ROZVRH, ÚKOLY, ZNÁMKY, KORESPONDENCE, ABSENCE, POZNÁMKY, POCHVALY

  * papírový sešítek Doplněk k elektronické ŽK má 1.stupeň a je pouze doplňkem

   

Aktuálně:Přejeme Vám krásné prázdniny. Vyučování ve školním roce 2022/2023 začne ve čtvrtek 1. září 2022

„Fórum zdravého města“

forum-icon.jpg

Dne 30. 5. 2022 jsme se zúčastnili veřejného projednání k lepšímu rozvoji našeho města – „Fórum zdravého města“, na které jsme byli pozváni od p. Knáry. Této veřejné akce, konající se v hotelu Butterfly, se zúčastnili ...

zástupci města, p. starosta Ing. Martin Kalina, členové neziskového i podnikatelského sektoru, studenti místních škol i široká veřejnost. Z naší školy se zúčastnili tři žáci – Martin Mautner z 8. A, Eliška Baborová z 8. C a Matyáš Klein z 6. B v doprovodu p. učitele Lukáše Baťka.

Účelem tohoto setkání bylo získání zpětné vazby od širší veřejnosti pro snadnější a lepší rozvoj města. Diskuze spočívala v tom, že se vždy diskutovalo u jednoho stolu jedno téma. Takových tematických okruhů/stolů bylo celkem šest. Z každého stolu pak vyšly dva návrhy, které jsou dle účastníků nejdůležitější, a ty poté postoupily do finále. Výjimku měl stůl mladých, který byl tvořen studenty, kteří si sami zvolili dvě témata bez ohledu na ostatní zúčastněné. Do finále se dostalo celkem deset návrhů. Velice nás potěšilo, že od stolu mladých se do finále dostaly hned dva návrhy.

Nyní může hlasovat i široká veřejnost na webových stránkách
https://www.munipolis.cz/app/anketa/otazky/bJeAKS9D. Hlasování zabere jen pár minut, a my tak můžeme přispět svým názor na rozvoj města jen pomocí mobilního telefonu. Hlasování probíhá do konce měsíce.

A co o akci říkají zúčastnění žáci?


„Byli jsme rádi za pozvání na takovou akci. Rádi jsme přispěli svým názorem, a mohli tak ovlivnit chod našeho města i jeho budoucnost. Bylo to pro nás velmi přínosné. Setkali jsme se s žáky jiných škol, se zastupiteli města i s p. starostou Ing. Martinem Kalinou.  I občerstvení jsme si všichni chválili.  Těšíme se na další setkání, kterého se opět budeme moct zúčastnit. Věříme, že některé z našich návrhů se uskuteční.“

fotografie

 
myfootersablony3.JPG Sablony2 panel   kraj logobanner01    srdce placka ovoce web   plan-doucovani.jpg
 
Copyright © 2019 Základní škola Úšovice, Mariánské Lázně, Školní náměstí 472/3, příspěvková organizace. Všechna práva vyhrazena.