Základní škola Úšovice

Mariánské Lázně, Školní náměstí 472, příspěvková organizace

 • Letní prázdniny
  Letní prázdniny
 • Přeboru škol v orientačním běhu celého Karlovarského kraje

  ob-icon.jpg

  Ve středu 18.5. pořádal oddíl orientačního běhu MLOK Mariánské Lázně spolu se ZŠ Úšovice krajské kolo Přeboru škol v orientačním běhu. Zúčastnilo se 13 základních a středních škol Karlovarského kraje a více než 160 závodníků, kteří soutěžili v 10 kategoriích rozdělených podle věku.

 • Den Země - úklid

  Společně jsme během pátku (22.4. - Den Země) odstranili znašeho okolí množství poházeného odpadu. Gratulujeme a děkujeme. Fotografie zde.

 • K soutěži Komenský a my

  icon-komensky-2022.jpg

  Ve dnech 23. 3. - 25. 3. 2022 probíhalo v Brandýse nad Orlicí slavností vyhlášení vítězů jubilejního 20. ročníku  celostátní literární a výtvarné soutěže Komenský a my, jejímž  organizátorem je Základní škola J. A. Komenského v Brandýse nad Orlicí a vyhlašovatelem  MŠMT. Akce  je zaměřena na myšlenkový odkaz J. A. Komenského.

 • Biologická olympiáda 2022

  obrázek_2022-02-07_081637.png

  Biologická olympiáda (BiO) je předmětová soutěž ve znalostech z přírodopisu a z biologie určená žákům základních a studentům středních škol. Vychází z obsahu vzdělávacích oborů přírodopis a biologie v rámcových vzdělávacích programech a svým pojetím přispívá k dalšímu rozvíjení klíčových kompetencí.

 • Lyžařský výcvik 8.ročníků 22

  Právě na svazích v Mariánských Lázních probíhá náš lyžařský kurz, první reportážní fotografie zde jsou na světě. 

 • Plavání

  bazen_icon.jpg

  Týden co týden se v bazénu nejen bavíme hrou ve vodě, ale hlavně učíme plavat. Fotografie plavání

 • Nejlepší žáci KV kraje
  icon_vyhlaseni_kvk.jpg
  V překrásných prostorách premonstrátského kláštera  v Teplé proběhlo dne 21. 10. 2021
  vyhlášení nejúspěšnějších studentů a žáků Karlovarského kraje, kteří reprezentovali
  region v republikových i  mezinárodních předmětových, sportovních a  uměleckých soutěžích
  ve školním roce  2019/2020 a 2020/2021.
 • Sportovní den s TAJV

  icon_turnaj.jpg

  Ve středu 6.10. se na hřišti Základní školy Úšovice uskutečnil sportovně-edukační projekt pro děti a mládež pořádaný postupně ve vybraných městech a obcích České republiky.

 • Pedagogický sbor...

  ...se těší na spolupráci v novém školním roce. Dotazy můžete směřovat přímo vyučujícím Vašich dětí na jejich emaily.  

 • 60km štafeta k připomínce 60. výročí školy

  60km štafeta

  žáci + učitelé + rodiče + zástupci města

  Celkový čas štafetového běhu na 60 km = 4 : 11 : 53

  FOTKY ZDE

 • Bakaláři - mezi rodinou a školou

  Online systém Bakaláři jsou jediným oficiálním informačním kanálem mezi školou a rodinou. 

  VŠE SE VÁM POHODLNĚ Z APLIKACE SAMO PŘIPOMENE

  ROZVRH, ÚKOLY, ZNÁMKY, KORESPONDENCE, ABSENCE, POZNÁMKY, POCHVALY

  * papírový sešítek Doplněk k elektronické ŽK má 1.stupeň a je pouze doplňkem

   

Aktuálně:Přejeme Vám krásné prázdniny. Vyučování ve školním roce 2022/2023 začne ve čtvrtek 1. září 2022

SUDOKU JSME LUŠTIT NEZAPOMNĚLI

sudoku-icon.jpg

13. června 2022 se v úšovické jídelně sešli žáci 1. stupně ZŠ Úšovice a ZŠ JIH , aby si po třech letech  opět porovnali své schopnosti a síly v řešení sudoku. Tomuto setkání předcházela školní kola, kterých se v obou školách zúčastnilo po 29 žácích od 2. po 5. třídu. ...

V Úšovicích postupující desítku ovládli páťáci, nejrychlejší a nejlepší byla Patricie Brillová, několik bodů chybělo Lukáši Damovskému a Ester Prokopové. Na JIHU měli převahu chlapci, nejvíce bodů získali Adam Latislav, David Šrámek a Tom Podzimek.

IMG_20220613_103113.jpg

Ve finále se tedy sešlo 19 soutěžících, kteří měli během padesáti minut vyřešit 6 úkolů. Patricie byla sice opět nejrychlejší, ale zapomněla vyplnit jedno políčko, což ji stálo první místo a zlatou medaili. Lukáš Damovský se totiž nespletl a zvítězil. Na dalších místech se umístili Nela Maršíčková, Ester Prokopová a Erik Sýs. Na 6. místě skončil první soutěžící z JIHu, Adam Latislav. Desítku nejúspěšnějších doplnili ještě David Šrámek, Eliška Kolčabová, Tom Podzimek (všichni z JIHu) a úšovický Štěpán Medal.

 

Na správnost řešení dohlížela nestranná porota tří dívek z 8. třídy. Všichni soutěžící měli radost ze sudokářské tužky, kterou dostali na začátku klání, ale také z diplomů a drobných věcných cen včetně křížovkových brožurek. A tři nejlepší si odnesli i výše zmiňované medaile. Je vidět, že luštit sudoku nezapomněli.

                                                                                          Mgr. Věra Kučavová

                                                                                  foto Ing. et Mgr. Pavel Knížák

VÝSLEDKOVÁ LISTINA

,

           
myfootersablony3.JPG Sablony2 panel   kraj logobanner01    srdce placka ovoce web   plan-doucovani.jpg
 
Copyright © 2019 Základní škola Úšovice, Mariánské Lázně, Školní náměstí 472/3, příspěvková organizace. Všechna práva vyhrazena.