Základní škola Úšovice

Mariánské Lázně, Školní náměstí 472, příspěvková organizace

 • Veselé Vánoce a šťastný nový rok 2024
  Veselé Vánoce a šťastný nový rok 2024
 • Rok české hudby
  Rok české hudby

  V nadcházejícím roce 2024 uplyne 200 let od narození Bedřicha Smetany – světově známého hudebního skladatele.

  Význam díla a osobnosti Bedřicha Smetany je tak veliký, že vláda České republiky vyhlašuje rok 2024  „Rokem české hudby“.

  ZŠ Úšovice se již nyní připravuje na oslavu této ojedinělé události a to celoškolním projektem zaměřeným na českou lidovou kulturu. Vyvrcholením projektu bude soutěž ve zpěvu lidových písní v měsíci únoru a výstava výtvarných děl třídních kolektivů či jednotlivců na téma lidová píseň v obrazech.

  Mgr. Hana Vithová

 • Helloween 2023

  Fotogalerie

 • První školní den

  Vítáme Vás v novém školním roce, přejeme mnoho úspěchů, nových kamarádů, poznatků a dalších krásných chvil. Fotografie ZDE

 • Pedagogický sbor...

  Přejeme Vám krásné prázdniny a těšíme se na spolupráci v novém školním roce.

 • ZŠ Úšovice
  ZŠ Úšovice

  Základní škola s bezmála 650 žáky. Školní jídelna. Školní družina. Renovované dílny, odborné učebny chemie a fyziky....

 • Fotografie z 1.absolvenského plesu ZŠ Úšovice (2023)
 • Bakaláři - mezi rodinou a školou

  Online systém Bakaláři jsou jediným oficiálním informačním kanálem mezi školou a rodinou. 

  VŠE SE VÁM POHODLNĚ Z APLIKACE SAMO PŘIPOMENE

  ROZVRH, ÚKOLY, ZNÁMKY, KORESPONDENCE, ABSENCE, POZNÁMKY, POCHVALY

   

   

Aktuálně:Vánoční prázdniny začínají v sobotu 23. prosince.Přihlášku do jídelny si vyzvedněte v jídelně. Aktualizujte u třídního uč. email rodičů, pokud se změnil. Hledáme učitele češtiny a dějepisu pro ukrajinské třídu.

SWAP, Plýtvák a 5. A

icon plytvak

Ve čtvrtek 19. 10. musely školní lavice v naší třídě uvolnit místo pro přehlídkové molo, které zakončilo tříhodinový projekt v rámci akce Recyklohraní aneb „Po stopách Plýtváka šatního“. Ochrana životního prostředí je téma, které nás provází nejen v hodinách přírodovědy a jak se ukázalo, dotýká se i tak běžné věci jako je nakupování oblečení.

Zhlédli video o tom, je nešetrně se v současné moderní době nakládá s jeho nadbytkem a rozvinuli bohatou diskuzi o tom, jaké zkušenosti mají děti se zužitkováním použitého oblečení v rodinách.  Své postřehy a zkušenosti jsme pak zkonfrontovali s tématickým a instruktážním videem z webu Recyklohraní.

 

Některé skutečnosti v tomto krátkém videu byly pro řadu z nás hodně překvapivé a rozpoutaly další vlnu diskuze.

Ve třech hodinách jsme vlastně nakouli do všech předmětů – počítali jsme ceny oblečení a jejich případné slevy, sepisovali seznamy obchodních řetězců i eshopů s oblečením, vyhledávali země, ve kterých se většina levného oblečení dnes vyrábí, kreslili své nejoblíbenější kousky a ukázali si, jak roste bavlna. Jen recyklaci starého obnošeného trička na tašku si ponecháváme na hodinu pracovních činností. Co nás ale pobavilo asi nejvíce, byl swap použitého oblečení, které jsme si připravili právě na dnešní den. Vše jsme zakončili módní přehlídkou. Podívejte se, jak nám to slušelo!

J. Wenzlová

fotografie
myfootersablony3.JPG plan-doucovani.jpg obrázek_2023-10-11_124032105.pngrovnzsuml          Sablony2 panel   kraj logosrdce placka ovoce webbanner01        
 
Copyright © 2019 Základní škola Úšovice, Mariánské Lázně, Školní náměstí 472/3, příspěvková organizace. Všechna práva vyhrazena.

 

PROHLÁŠENÍ O PŘÍSTUPNOSTI