Zapomenuté, nebo nové heslo do bakalářů?

BAKALARI

Pokud jste zapomněli heslo, nebo Vám jej správce systému nepřidělil, postupujte podle návodu. Nemusíte žádat školu, vše provedete online.

*K obnovení hesla potřebujete mít v bakalářích zadaný platný email, nemáte-li, pošlete jej třídnímu učiteli/učitelce (kontakty na třídní uč. zde), ten/ta jej do systému zadá a poté bude tento návod platný i pro Vás. Jinou formou, např. telefonicky, své heslo nezískáte, z důvodů ochrany citlivých informací jej nemají znát třídní vyučující, ani správce.)

ÚČTY JSOU 2

• a, účet pro rodiče
  • b, účet pro žáky
S cílem zamezit žákům přístup přes rodičovská konta a přimět je používat žákovský přístup,  byla všem žákům do bakalářů zadána emailová adresa "Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript."
-Pomocí této emailové adresy si žáci obnoví/získají podle návodu heslo (jen stisknou na přihlašovací stránce ZAPOMENUTÉ HESLO a navštíví svůj emailTato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.)

Pokud jste zapomněli heslo nebo Vám jej správce systému nepřidělil, postupujte podle návodu. (platí pro účty rodičů i žáků)

Jak tedy získat heslo do systému Bakaláři?

1, Otevřete si adresu

nebo zde na stránce

https://www.zsusovice.cz   ------- využijte odkaz BAKALAŘI v menu

2. Stiskněte ZAPOMENUTÉ HESLO

obrázek_2023-09-13_103230607.png

3, V následujícím kroku zadejte svůj EMAIL

obrázek_2023-09-13_103253975.png

• Buď email žáka, nebo rodiče, dle toho, které heslo chcete obnovit.
  • *Je nutné zadat e-mail, který je evidován v systému Bakaláři – tj. ten, který jste napsali na začátku školního roku.
  • *Pokud v systému u rodiče není email, pošlete jej prosím na email třídní učitelky (viz kontakty https://www.zsusovice.cz/index.php/kontakt/kontakty-na-pracovniky-skoly)
  • *Účet žáka a rodiče je rozdílný např. u rodiče jsou vidět sdělení od učitelů a důležité termíny a je možno přes sekci Komens omlouvat žáka (pokud se tak domluvíte s třídním učitelem).

Systém zkontroluje, zda je e-mail veden v systému.

V případě, že je veden u více žáku (např. sourozenci), nabídne Vám ještě výběr, ke kterému žákovi chcete nastavit heslo. Vyberete žáka a dáte pokračovat.

V dalším kroku systém potvrdí odeslání e-mailu pro změnu hesla.

4, Nyní zkontrolujte Vaší e-mailovou schránku.

Měla by Vám dojít zpráva s ODKAZEM NA ZMĚNU HESLA.

(pokud zprávu nenajdete, zkontrolujte prosím i složku s nevyžádanou poštou, spam).

*Odkaz je platný jen přibližně jednu hodinu.

Po kliknutí na odkaz se Vám zobrazí stránka, kde můžete nastavit nové heslo.

5, Zadejte 2× nové heslo a klikněte na „Změnit heslo“.

hotovo

6, Nyní se již můžete přihlásit s Vaším novým heslem.

*Pokud systém nerozezná e-mailovou adresu, je možné, že jste uvedli v evidenčním listu adresu jinou nebo došlo k překlepu při přepisování e-mailové adresy do počítače - kontaktujte svého třídního učitele a zadejte mu svou platnou emailovou adresu