Základní škola Úšovice

Mariánské Lázně, Školní náměstí 472, příspěvková organizace

 • Přeboru škol v orientačním běhu celého Karlovarského kraje

  ob-icon.jpg

  Ve středu 18.5. pořádal oddíl orientačního běhu MLOK Mariánské Lázně spolu se ZŠ Úšovice krajské kolo Přeboru škol v orientačním běhu. Zúčastnilo se 13 základních a středních škol Karlovarského kraje a více než 160 závodníků, kteří soutěžili v 10 kategoriích rozdělených podle věku.

 • Den Země - úklid

  Společně jsme během pátku (22.4. - Den Země) odstranili znašeho okolí množství poházeného odpadu. Gratulujeme a děkujeme. Fotografie zde.

 • K soutěži Komenský a my

  icon-komensky-2022.jpg

  Ve dnech 23. 3. - 25. 3. 2022 probíhalo v Brandýse nad Orlicí slavností vyhlášení vítězů jubilejního 20. ročníku  celostátní literární a výtvarné soutěže Komenský a my, jejímž  organizátorem je Základní škola J. A. Komenského v Brandýse nad Orlicí a vyhlašovatelem  MŠMT. Akce  je zaměřena na myšlenkový odkaz J. A. Komenského.

 • Biologická olympiáda 2022

  obrázek_2022-02-07_081637.png

  Biologická olympiáda (BiO) je předmětová soutěž ve znalostech z přírodopisu a z biologie určená žákům základních a studentům středních škol. Vychází z obsahu vzdělávacích oborů přírodopis a biologie v rámcových vzdělávacích programech a svým pojetím přispívá k dalšímu rozvíjení klíčových kompetencí.

 • Lyžařský výcvik 8.ročníků 22

  Právě na svazích v Mariánských Lázních probíhá náš lyžařský kurz, první reportážní fotografie zde jsou na světě. 

 • Plavání

  bazen_icon.jpg

  Týden co týden se v bazénu nejen bavíme hrou ve vodě, ale hlavně učíme plavat. Fotografie plavání

 • Nejlepší žáci KV kraje
  icon_vyhlaseni_kvk.jpg
  V překrásných prostorách premonstrátského kláštera  v Teplé proběhlo dne 21. 10. 2021
  vyhlášení nejúspěšnějších studentů a žáků Karlovarského kraje, kteří reprezentovali
  region v republikových i  mezinárodních předmětových, sportovních a  uměleckých soutěžích
  ve školním roce  2019/2020 a 2020/2021.
 • Sportovní den s TAJV

  icon_turnaj.jpg

  Ve středu 6.10. se na hřišti Základní školy Úšovice uskutečnil sportovně-edukační projekt pro děti a mládež pořádaný postupně ve vybraných městech a obcích České republiky.

 • Pedagogický sbor...

  ...se těší na spolupráci v novém školním roce. Dotazy můžete směřovat přímo vyučujícím Vašich dětí na jejich emaily.  

 • 60km štafeta k připomínce 60. výročí školy

  60km štafeta

  žáci + učitelé + rodiče + zástupci města

  Celkový čas štafetového běhu na 60 km = 4 : 11 : 53

  FOTKY ZDE

 • Bakaláři - mezi rodinou a školou

  Online systém Bakaláři jsou jediným oficiálním informačním kanálem mezi školou a rodinou. 

  VŠE SE VÁM POHODLNĚ Z APLIKACE SAMO PŘIPOMENE

  ROZVRH, ÚKOLY, ZNÁMKY, KORESPONDENCE, ABSENCE, POZNÁMKY, POCHVALY

  * papírový sešítek Doplněk k elektronické ŽK má 1.stupeň a je pouze doplňkem

   

Aktuálně:_Čtvrtletní známky naleznete v bakaláříchFocení tříd proběhne 25.a 26.květnaVýuka ukrajinských žáků 8. a 9. ročníků probíhá odpoledne od 14 do 16h. Навчання українських учнів 8 та 9 класів відбувається у другій половині дня з 14:00 до 16:00._Čtvrtletní známky naleznete v bakaláříchFocení tříd proběhne 25.a 26.květnaVýuka ukrajinských žáků 8. a 9. ročníků probíhá odpoledne od 14 do 16h. Навчання українських учнів 8 та 9 класів відбувається у другій половині дня з 14:00 до 16:00.

Dopisy našich žáků slavným českým osobnostem

karel4.JPG

Žáci 4.C ZŠ Úšovice měli napsat dopis slavné české osobnosti, která je během výuky vlastivědných dějin zaujala, inspirovala nebo kterou obdivují. Příležitosti se chopili s vervou. Zajímavé je porovnání, čeho si na osobnostech cení a na čem si zakládají v dnešní době.

 

Žáci 4.C ZŠ Úšovice měli napsat dopis slavné české osobnosti, která je během výuky vlastivědných dějin zaujala, inspirovala nebo kterou obdivují. Příležitosti se chopili s vervou. Zajímavé je porovnání, čeho si na osobnostech cení a na čem si zakládají v dnešní době.

Helena Kozicová Kávová

 


 

Dopis pro Karla IV.

Ahoj Karle IV.,

     jsem rád, že jsem se o Vás dozvěděl ve vlastivědě a co vše dobrého jste udělal pro naši vlast. Obdivuji vaši práci, jak jste byl přísný, ale spravedlivý. Udělal jste mnoho dobrého pro Prahu, byl jste jeden z mál panovníků, kterého zajímalo, co se v Čechách děje. Vše jste to dělal od srdce a Praha se stala díky Vám významným hlavním městem. Na Vaši práci se jezdí do Prahy dodnes dívat spousta cizinců. Obdivují katedrálu svatého Víta, chodí po Vámi založeném mostě, fotí si Vaši univerzitu, kde se díky Vám dodnes může vzdělávat mnoho lidí. Vaše práce je vidět všude a Vaše jméno Karel IV. je velmi dobře propagováno. Například o Vašem Karlštejnu byl natočen film, kde Vás velmi dobře vystihují.

     Myslím si, že dnes je doba dost jiná, ale věřte, že Vaše památky budou uznávané a obdivované ještě dlouho po nás.

     Já jsem v této době – 21. století – docela spokojen, máme auta, telefony, televize a hlavně elektřinu. To za Vás nebylo, ale zase jste toho mnohem více postavili a zanechali nám všem na obdiv.

                                                                                                 

S pozdravem a úctou    

Marek Ambrož, 4.C, ZŠ Úšovice


Dopis pro Rudolfa II.

Vážený pane králi Rudolfe II.,

     jmenuji se Eliška Mannová, žiji ve 21. století a to v roce 2021. Učili jsme se o Vás v hodině vlastivědy, vyprávění mě zaujalo a rozhodla jsem se napsat Vám dopis.

     V učebnici se píše o Vašem kralování, které asi nebylo moc velká zábava. Také se tam píše o tom, co Vás bavilo – například něco zkoumat a vynalézat. Úplně top byl Golem.

     Já bych také nejraději dělala jen to, co mě baví, ale musím dělat věci do školy a jiné povinnosti.

     To byste koukal, co se za ta staletí změnilo! Jen ten lektvar věčného mládí ještě nikdo nevymyslel.

Eliška Mannová, 4.C, ZŠ Úšovice


Dopis pro Karla IV.

Vážený císaři Karle IV,

    

     Obdivuji Vaši znalost sedmi cizích jazyků a také spravedlnost a moudrost. Líbí se mi, kolik památek, které obdivujeme dodnes, jste nechal vybudovat. Viděla jsem chrám svatého Víta, Karlův most a Vaši Karlovu univerzitu.

     Ještě se mi líbila Vaše přísná vláda. Dnešní vláda myslí především sama na sebe. Náš život je pohodlnější - máme elektřinu, dotykové mobilní telefony, rychlé dopravní prostředky a lego.

     A co je srovnatelné? Dříve tu byl mor, dnes tu máme COVID-19.

 S úctou

Ester Prokopová, 4.C, ZŠ Úšovice


Dopis pro Elišku Přemyslovnu

Vážená Eliško Přemyslovno,

     obdivuji, že jste si dokázala vzít Jana Lucemburského. Ani jste ho skoro neznala. Líbilo se mi, že jste se dokázala postarat o bezpečí země.

     V dnešní době je život pohodlnější. Máme mobily, internet, velké televize a videohry. Ale nejvíc mě trápí COVID-19. COVID je jako mor, ta choroba.

Lenka Krejnická, 4.C, ZŠ Úšovice
myfootersablony3.JPG Sablony2 panel   kraj logobanner01    srdce placka ovoce web   plan-doucovani.jpg
 
Copyright © 2019 Základní škola Úšovice, Mariánské Lázně, Školní náměstí 472/3, příspěvková organizace. Všechna práva vyhrazena.