Základní škola Úšovice

Mariánské Lázně, Školní náměstí 472, příspěvková organizace

 • Velikonoce
  Velikonoce

  Milí žáci a vážení rodiče,

  přejeme Vám všem krásné Velikonoce plné radosti, lásky a naděje! Ať tyto svátky přinesou do vašich domovů mnoho štěstí, harmonie a pohody. Nechť se vaše srdce naplní radostí z nového začátku, který s sebou přináší jaro a obnova přírody.

  Žákům školy přejeme úspěchy ve studiu, inspirativní učitele a radostné chvíle s přáteli. A rodičům děkujeme za jejich podporu a lásku, kterou svým dětem každodenně poskytují. Věříme, že tyto svátky budou pro vás všetky naplněny nejen sladkými pamlsky, ale také společnými a nezapomenutelnými okamžiky.

  Přejeme vám všem šťastné Velikonoce!

  Za zaměstnance školy Mgr. jan Matějovský (zástupce ředitelky ZŠ)

 • Fotky z lyžařského výcviku 2024
 • Vánoční zpívání 2023

  Také letos jsme si před Vánočními svátky společně zazpívali koledy... a bylo nás opravdu hodně :) Veselé Vánoce -foto zde-

 • Rok české hudby
  Rok české hudby

  V nadcházejícím roce 2024 uplyne 200 let od narození Bedřicha Smetany – světově známého hudebního skladatele.

  Význam díla a osobnosti Bedřicha Smetany je tak veliký, že vláda České republiky vyhlašuje rok 2024  „Rokem české hudby“.

  ZŠ Úšovice se již nyní připravuje na oslavu této ojedinělé události a to celoškolním projektem zaměřeným na českou lidovou kulturu. Vyvrcholením projektu bude soutěž ve zpěvu lidových písní v měsíci únoru a výstava výtvarných děl třídních kolektivů či jednotlivců na téma lidová píseň v obrazech.

  Mgr. Hana Vithová

 • Helloween 2023

  Fotogalerie

 • První školní den

  Vítáme Vás v novém školním roce, přejeme mnoho úspěchů, nových kamarádů, poznatků a dalších krásných chvil. Fotografie ZDE

 • Pedagogický sbor...

  Přejeme Vám krásné prázdniny a těšíme se na spolupráci v novém školním roce.

 • ZŠ Úšovice
  ZŠ Úšovice

  Základní škola s bezmála 650 žáky. Školní jídelna. Školní družina. Renovované dílny, odborné učebny chemie a fyziky....

 • Fotografie z 1.absolvenského plesu ZŠ Úšovice (2023)
 • Bakaláři - mezi rodinou a školou

  Online systém Bakaláři jsou jediným oficiálním informačním kanálem mezi školou a rodinou. 

  VŠE SE VÁM POHODLNĚ Z APLIKACE SAMO PŘIPOMENE

  ROZVRH, ÚKOLY, ZNÁMKY, KORESPONDENCE, ABSENCE, POZNÁMKY, POCHVALY

   

   

Aktuálně:Třídní schůzky 1.st 17:00, 2.st 17:30ZÁPIS DĚTÍ do 1. tříd - 9.a 10. dubna 2024.Třídní schůzky 1.st 17:00, 2.st 17:30ZÁPIS DĚTÍ do 1. tříd - 9.a 10. dubna 2024.

Zasazení památeční lípy k 60.výročí školy

sazeni_lipy_icon.jpg
Právě před 60 lety ve školním roce  1960/1961 bylo zahájeno vyučování v nově postavené škole v Mariánských Lázních -Úšovicích. Na památku této události se vedení školy rozhodlo zasadit památnou lípu. Zahradník pan Petr Schneiderwinkl z Drmoulu se svým pomocníkem připravil pěkný stromek....
lipa2
Právě před 60 lety ve školním roce  1960/1961 bylo zahájeno vyučování v nově postavené škole v Mariánských Lázních -Úšovicích. Na památku této události se vedení školy rozhodlo zasadit památnou lípu. Zahradník pan Petr Schneiderwinkl z Drmoulu se svým pomocníkem připravil pěkný stromek, jámu a vysvětlil, jak se má postupovat. Uvolnit bal kolem kořenů, přisypal kvalitní zeminu a zbývající zeminu po lopatách naházel na kořeny.
 
 
Toto slavnostní zasazení lípy provedli představitelé školy: pí. ředitelka Mgr. Monika Preňková, paní zástupkyně Mgr. Vlasta Matsová, pan zástupce Mgr. Jan Matějovský a oba místostarostové páni Zdeněk král a Mgr. Miloslav Pelc, který zavzpomínal na své dětství spojené s naší školou.
 
Slavnosti se zúčastnili žáci se svými učiteli a také přisypali půdu ke kořenům lípy.
 
Věřím, že se jí bude dobře dařit  a že bude příštím generacím připomínat jejich dětská léta.
Dagmar Blažková (nejstarší členka uč. sboru)
 
Za reportáž děkujeme paní Blažkové a za návštěvu a zaslání milé reportáže  paní Knížákové, která dodává:
 
"Za sebe moc děkuji za pozvání, bylo to hezké a jen připomínám, že pro mne to bylo už 2. zasazení lípy v okolí školy. 1. asi v roce 1968 - když bylo 50 let ČR. Ta lípa dodnes stojí za tělocvičnou..."
 
Hana Knížáková a Dagmar Blažková

IMG_20210527_100624.jpg

IMG_20210527_100704.jpg

IMG_20210527_100748.jpg

IMG_20210527_100631.jpg

 
myfooter obrázek_2023-10-11_124032105.pngplan-doucovani.jpgobrázek 2024 03 11 104625671 rovnzsuml          Sablony2 panelsablony3.JPG   kraj logosrdce placka ovoce webbanner01        
 
Copyright © 2019 Základní škola Úšovice, Mariánské Lázně, Školní náměstí 472/3, příspěvková organizace. Všechna práva vyhrazena.

 

PROHLÁŠENÍ O PŘÍSTUPNOSTI