Základní škola Úšovice

Mariánské Lázně, Školní náměstí 472, příspěvková organizace

Lesní pedagogika

icon lesni pedagogika

Žáci z 2.A a 2.C navštívili Lesní centrum Svatý Linhart, kde je lektorka Lázeňských lesů a parků seznamovala s lesní pedagogikou v krásném prostředí galerie. Vysvětlovala dětem, že les je třeba chránit, protože je domovem rostlin a útočištěm pro mnoho živočichů.  Po praktických ukázkách lesního hmyzu, hnízd a shozů a lebek vysoké se děti přesunuly na soustavu můstků a pozorovaly netradičně zvěř z výšky až 6 metrů nad oborou.

Děti měly možnost pozorovat a slyšet zvukové projevy divokých zvířat v jejich přirozeném prostředí. Během dvouhodinové procházky oborami viděly stáda jelena siky Dymowského, daňka evropského a prasete divokého s různě starými mláďaty. Dokonce měly možnost nakrmit zvěř přinesenými jablíčky. Akce se všem velmi líbila a děti si odnesly velmi silné zážitky. foto
myfootersablony3.JPG Sablony2 panel   kraj logobanner01    srdce placka ovoce web   plan-doucovani.jpg
 
Copyright © 2019 Základní škola Úšovice, Mariánské Lázně, Školní náměstí 472/3, příspěvková organizace. Všechna práva vyhrazena.