Základní škola Úšovice

Mariánské Lázně, Školní náměstí 472, příspěvková organizace

 • VIDEO + FOTKY !!! Sportovní Olympiáda

  Zahájení olympiády bylo doprovázeno bohatým slavnostním programem. Žáci předvedli taneční vystoupení, které sklidilo bouřlivý potlesk. Každý tým představil svou hymnu, kterou si sám složil, což dodalo celé akci osobitý ráz a přispělo k vynikající atmosféře. 

 • Rok české hudby
  Rok české hudby

  V nadcházejícím roce 2024 uplyne 200 let od narození Bedřicha Smetany – světově známého hudebního skladatele.

  Význam díla a osobnosti Bedřicha Smetany je tak veliký, že vláda České republiky vyhlašuje rok 2024  „Rokem české hudby“.

  ZŠ Úšovice se již nyní připravuje na oslavu této ojedinělé události a to celoškolním projektem zaměřeným na českou lidovou kulturu. Vyvrcholením projektu bude soutěž ve zpěvu lidových písní v měsíci únoru a výstava výtvarných děl třídních kolektivů či jednotlivců na téma lidová píseň v obrazech.

  Mgr. Hana Vithová

 • Fotky z lyžařského výcviku 2024
 • Vánoční zpívání 2023

  Také letos jsme si před Vánočními svátky společně zazpívali koledy... a bylo nás opravdu hodně :) Veselé Vánoce -foto zde-

 • První školní den

  Vítáme Vás v novém školním roce, přejeme mnoho úspěchů, nových kamarádů, poznatků a dalších krásných chvil. Fotografie ZDE

 • Helloween 2023

  Fotogalerie

 • Pedagogický sbor...

  Přejeme Vám krásné prázdniny a těšíme se na spolupráci v novém školním roce.

 • ZŠ Úšovice
  ZŠ Úšovice

  Základní škola s bezmála 650 žáky. Školní jídelna. Školní družina. Renovované dílny, odborné učebny chemie a fyziky....

 • Fotografie z 1.absolvenského plesu ZŠ Úšovice (2023)
 • Bakaláři - mezi rodinou a školou

  Online systém Bakaláři jsou jediným oficiálním informačním kanálem mezi školou a rodinou. 

  VŠE SE VÁM POHODLNĚ Z APLIKACE SAMO PŘIPOMENE

  ROZVRH, ÚKOLY, ZNÁMKY, KORESPONDENCE, ABSENCE, POZNÁMKY, POCHVALY

   

   

Aktuálně:28/6/2024 ředitelské volno 9.ročníkům19/6 Třídní schůzky budoucích prvňáčků a PT, 17:00 (na pobočce)Seznam přijatých po zápisu do 1.třídy zveřejněn níže28/6/2024 ředitelské volno 9.ročníkům19/6 Třídní schůzky budoucích prvňáčků a PT, 17:00 (na pobočce)Seznam přijatých po zápisu do 1.třídy zveřejněn níže28/6/2024 ředitelské volno 9.ročníkům19/6 Třídní schůzky budoucích prvňáčků a PT, 17:00 (na pobočce)Seznam přijatých po zápisu do 1.třídy zveřejněn níže

Jak jsme se učili zlomky

icon zlomky 2023

V pátek 28. 4. náš třídní kolektiv opustila většina žáčků – fotbalistů, kteří se vydali hájit barvy naší školy ve fotbalovém utkání tradičního McDonald´s Cupu. My ostatní jsme pokračovali v učení, jen trochu netradičním. Protože se v matematice právě seznamujeme se zlomky, rozhodli jsme se pro praktickou výuku a vypravili se do školní kuchyňky.

Z připravených ingrediencí jsme ve skupinkách upekli tři výborné pizzy - přesně podle vlastní chuti. Na tradičním italském pokrmu jsme nejprve trénovali jak ukrojit polovinu, třetinu a třeba i čtvrtinu. Dostalo se i na slovní úlohy, když jsme počítali cenu nákupu, porovnávali ceny jednotlivých potravin a povýšili jsme tak i úroveň naší finanční gramotnosti. Pak na řadu přišel i český jazyk - popis pracovního postupu. Komunikační výchovu zastoupily scénky s představováním své fiktivní pizzerie. Procvičili jsme si i rýmy v pokusu o vytvoření básně s dnešním tématem. Dokonce zbyl i čas na krátké postřehové a paměťové hry. A to nejlepší nakonec - pizza chutnala opravdu výtečně. S plnými bříšky jsme se odebrali zpět do školy na hodinu informatiky. Ta se pod vedením pí. učitelky Záhorové nesla ve stejném duchu - obrázky vytvořené při informatice vypovídají o tom, jak kreativní jsme a jak jsme na tom s digitální gramotností. Ostatně, podívejte se sami na naše tvoření. O těch nejlepších rozhodly samy děti hlasováním v Google učebně.

Líbí se i vám?

 

Foto

J. Wenzlová
myfooter obrázek_2023-10-11_124032105.pngplan-doucovani.jpgobrázek 2024 03 11 104625671 rovnzsuml          Sablony2 panelsablony3.JPG   kraj logosrdce placka ovoce webbanner01        
 
Copyright © 2019 Základní škola Úšovice, Mariánské Lázně, Školní náměstí 472/3, příspěvková organizace. Všechna práva vyhrazena.

 

PROHLÁŠENÍ O PŘÍSTUPNOSTI