Základní škola Úšovice

Mariánské Lázně, Školní náměstí 472, příspěvková organizace

Jak jsme se učili zlomky

icon zlomky 2023

V pátek 28. 4. náš třídní kolektiv opustila většina žáčků – fotbalistů, kteří se vydali hájit barvy naší školy ve fotbalovém utkání tradičního McDonald´s Cupu. My ostatní jsme pokračovali v učení, jen trochu netradičním. Protože se v matematice právě seznamujeme se zlomky, rozhodli jsme se pro praktickou výuku a vypravili se do školní kuchyňky.

Z připravených ingrediencí jsme ve skupinkách upekli tři výborné pizzy - přesně podle vlastní chuti. Na tradičním italském pokrmu jsme nejprve trénovali jak ukrojit polovinu, třetinu a třeba i čtvrtinu. Dostalo se i na slovní úlohy, když jsme počítali cenu nákupu, porovnávali ceny jednotlivých potravin a povýšili jsme tak i úroveň naší finanční gramotnosti. Pak na řadu přišel i český jazyk - popis pracovního postupu. Komunikační výchovu zastoupily scénky s představováním své fiktivní pizzerie. Procvičili jsme si i rýmy v pokusu o vytvoření básně s dnešním tématem. Dokonce zbyl i čas na krátké postřehové a paměťové hry. A to nejlepší nakonec - pizza chutnala opravdu výtečně. S plnými bříšky jsme se odebrali zpět do školy na hodinu informatiky. Ta se pod vedením pí. učitelky Záhorové nesla ve stejném duchu - obrázky vytvořené při informatice vypovídají o tom, jak kreativní jsme a jak jsme na tom s digitální gramotností. Ostatně, podívejte se sami na naše tvoření. O těch nejlepších rozhodly samy děti hlasováním v Google učebně.

Líbí se i vám?

 

Foto

J. Wenzlová
myfootersablony3.JPG Sablony2 panel   kraj logobanner01    srdce placka ovoce web   plan-doucovani.jpg
 
Copyright © 2019 Základní škola Úšovice, Mariánské Lázně, Školní náměstí 472/3, příspěvková organizace. Všechna práva vyhrazena.