Základní škola Úšovice

Mariánské Lázně, Školní náměstí 472, příspěvková organizace

ZŠ Úšovice vyrazila první květnový týden poznat "To nejlepší z Anglie"

icon britanie 2023

30. dubna odpoledne jsme vyjeli směrem Velká Británie. Po náročné noci v autobuse jsme museli projít celní kontrolou, strávit 2 hodinou cestu trajektem přes kanál La Manche a v dopoledních hodinách jsme začali celodenní prohlídkou Londýna. (foto) Čti dále...

Po přesunu metrem do centra města jsme se ocitli přímo před Westminsterským palácem s impozantním Big Benem. Svezli jsme se na vyhlídkovém London Eye, podívali se na Londýn z pořádné výšky a poté jsme se vydali k Westminster Abbey, Trafalgar square, Piccadilly Circus, Leicester square, muzeu Madame Taussand´s a k večeru procházkou přes Hyde Park k Buckinghamskému paláci.

V podvečer jsme se setkali s hostitelskými rodinami, kde jsme strávili čtyři noci. Ty se o nás velmi hezky postarali, vařili nám chutná jídla a my jsme se postupně dozvěděli, jak se ve Velké Británii žije, pracuje a studuje.

Každé ráno nás hostitelská rodina dopravila k autobusu a my vyjížděli na celodenní výlety. Na jihu Anglie nás uchvátili bílé útesy „White Cliffs“ s procházkou podél nich až na pláž a přímořské město Brighton s vyhlídkovou věží i360, procházkou v uličkách The North Lanes a zábavným molem Brighton Pier. Následující dny jsme strávili prozkoumáváním prehistorické památky Stonehenge, města Salisbury, s prohlídkou zdejší překrásné katedrály, kde je uchován jeden z originálů Magny Charty, prohlídkou univerzitního města Oxford, královského města Windsor, s Windsor Castle, venkovského sídla královny Alžběty II. a nejstarší chlapecké soukromé školy Eton College. Poslední den jsme se opět vrátili do Londýna a podnikli pěší prohlídku čtvrti Greenwich s nultým poledníkem a Královskou hvězdárnou. Vlakem jsme přejeli do čtvrti City s návštěvou slavného Tower of London včetně korunovačních klenotů, procházkou centrem k St. Paul´s Cathedral, Millenium Bridge, Shakespeare´s Globe Theatre, galerii Tate Modern a na závěr k Tower Bridge. Projížďkou na lodi po řece Temži jsme dojeli k autobusu. Pak už nás čekala jen dlouhá cesta zpátky domů.

Pobyt v Anglii jsme si opravdu moc užili, obzvláště komunikaci v angličtině a domů jsme si přivezli mnoho neopakovatelných zážitků, poznatků a vzpomínek.

Žáci 8. a 9. tříd ZŠ Úšovice
myfootersablony3.JPG Sablony2 panel   kraj logobanner01    srdce placka ovoce web   plan-doucovani.jpg
 
Copyright © 2019 Základní škola Úšovice, Mariánské Lázně, Školní náměstí 472/3, příspěvková organizace. Všechna práva vyhrazena.