Základní škola Úšovice

Mariánské Lázně, Školní náměstí 472, příspěvková organizace

 • První školní den

  Vítáme Vás v novém školním roce, přejeme mnoho úspěchů, nových kamarádů, poznatků a dalších krásných chvil. Fotografie ZDE

 • Pedagogický sbor...

  Přejeme Vám krásné prázdniny a těšíme se na spolupráci v novém školním roce.

 • ZŠ Úšovice
  ZŠ Úšovice

  Základní škola s bezmála 650 žáky. Školní jídelna. Školní družina. Renovované dílny, odborné učebny chemie a fyziky....

 • Fotografie z 1.absolvenského plesu ZŠ Úšovice (2023)
 • Bakaláři - mezi rodinou a školou

  Online systém Bakaláři jsou jediným oficiálním informačním kanálem mezi školou a rodinou. 

  VŠE SE VÁM POHODLNĚ Z APLIKACE SAMO PŘIPOMENE

  ROZVRH, ÚKOLY, ZNÁMKY, KORESPONDENCE, ABSENCE, POZNÁMKY, POCHVALY

   

   

 • Anglie 2023

  V neděli 30/5 vyraili naši žáci na exkurzi do Anglie, přinášíme první reportážní snímky z probíhající akce

 • Den Země - úklid našeho okolí

  Den Země, světový svátek životního prostředí jsme připomněli velkou úklidovou akcí. Zapojili se všichni žáci a patří jim velký dík. Fotografie zde

Aktuálně:Na 29.září bude vyhlášeno ředitelské volno.Jen 6.ročníky budou mít 19.9. rodičovské schůzky. Přihlášku do jídelny si vyzvedněte v jídelně. Aktualizujte u třídního uč. email rodičů, pokud se změnil. Hledáme učitele informatiky a Asistentku pedagoga na 1.st.

Jak vidí naši současnou školu její absolvent z roku 1963?

60 let absolvent icon 2023

U příležitosti 60-tého výročí naší maturity na jedenáctileté střední škole v Úšovicích jsem velmi ocenil vstřícnost vedení školy a poté i přátelské přijetí. Nečekal jsem, že kromě domácího občerstvení se nám budou věnovat kromě paní ředitelky i vedoucí jídelny, družiny a dílen. O to lépe se nám vzpomínalo na zážitky před 60-ti léty.
Jak popsat rozdíl školy dnes a tehdy?

No budova sice stojí na stejném místě a umístění učeben též, ale vybavení a nové prostory jsou už hodně dobrým překvapením.
Např.počítačová třída ... mě hodně mile překvapila.

Další mě velmi zaujalo, že škola má krásně vybavenou dílnu a praktické dovednosti získávají žáci v širší podobě než my za nás. Půlka nás chodila do AZNP na Plzeňské ulici (dnes prodejna kovomat) a druhá půlka do KOVO Cheb (provozovna Velká Hleďsebe-tam je dnes už jen zelená louka). Možná tato praxe byla více blíže skutečné práci, ale o to byla více jednostranně zaměřená. Vaši žáci mají ... k dispozici i více moderních strojů. A hlavně si zvykají i na moderní postupy, bez kterých se žádná dnešní moderní výroba neobejde.


Rovněž na vybavení jídelny, kuchyně a družiny je vidět, že svět ...(jde) i správným směrem.


Zajímavá byla i data o historii počtu žáků, kdy jsem nevěděl, že ve škole byl největší ,,nátřesk,, až okolo 1200 školáků.


Mě osobně zaujal i exteriér školního ateliéru a tak posílám pár fotek, co jsem nafotil.


Jediné co mě mrzelo, bylo že nás přišlo tak málo, ale nařídit jsem to spolužákům nemohl. A vyřídím si to s nimi až za těch dalších 10 let.
Snad si za 10 let u dalšího kulatého výročí polepší svou reputaci.


Mě osobně mrzí jen to,že nevím co a jak bych ve vaší škole zlepšil a to berte vlastně jako pochvalu, protože jako dlouholetý specialista na kvalitu v automobilovém průmyslu po Evropě se mi zase tak často nestává, že nemám nápad na zlepšení. Zlepšení bylo totiž mojí hlavní činností.


Přeji vám do dalších let fungování vaší školy hodně úspěchů a tvrdou výchovu k vlastenectví.

S pozdravem

Tesař Jiří - maturant 1963 

Fotografie pana Tesaře
myfootersablony3.JPG plan-doucovani.jpg OP JAK obecne webrovnzsuml          Sablony2 panel   kraj logosrdce placka ovoce webbanner01        
 
Copyright © 2019 Základní škola Úšovice, Mariánské Lázně, Školní náměstí 472/3, příspěvková organizace. Všechna práva vyhrazena.