Základní škola Úšovice

Mariánské Lázně, Školní náměstí 472, příspěvková organizace

 • VIDEO + FOTKY !!! Sportovní Olympiáda

  Zahájení olympiády bylo doprovázeno bohatým slavnostním programem. Žáci předvedli taneční vystoupení, které sklidilo bouřlivý potlesk. Každý tým představil svou hymnu, kterou si sám složil, což dodalo celé akci osobitý ráz a přispělo k vynikající atmosféře. 

 • Rok české hudby
  Rok české hudby

  V nadcházejícím roce 2024 uplyne 200 let od narození Bedřicha Smetany – světově známého hudebního skladatele.

  Význam díla a osobnosti Bedřicha Smetany je tak veliký, že vláda České republiky vyhlašuje rok 2024  „Rokem české hudby“.

  ZŠ Úšovice se již nyní připravuje na oslavu této ojedinělé události a to celoškolním projektem zaměřeným na českou lidovou kulturu. Vyvrcholením projektu bude soutěž ve zpěvu lidových písní v měsíci únoru a výstava výtvarných děl třídních kolektivů či jednotlivců na téma lidová píseň v obrazech.

  Mgr. Hana Vithová

 • Fotky z lyžařského výcviku 2024
 • Vánoční zpívání 2023

  Také letos jsme si před Vánočními svátky společně zazpívali koledy... a bylo nás opravdu hodně :) Veselé Vánoce -foto zde-

 • První školní den

  Vítáme Vás v novém školním roce, přejeme mnoho úspěchů, nových kamarádů, poznatků a dalších krásných chvil. Fotografie ZDE

 • Helloween 2023

  Fotogalerie

 • Pedagogický sbor...

  Přejeme Vám krásné prázdniny a těšíme se na spolupráci v novém školním roce.

 • ZŠ Úšovice
  ZŠ Úšovice

  Základní škola s bezmála 650 žáky. Školní jídelna. Školní družina. Renovované dílny, odborné učebny chemie a fyziky....

 • Fotografie z 1.absolvenského plesu ZŠ Úšovice (2023)
 • Bakaláři - mezi rodinou a školou

  Online systém Bakaláři jsou jediným oficiálním informačním kanálem mezi školou a rodinou. 

  VŠE SE VÁM POHODLNĚ Z APLIKACE SAMO PŘIPOMENE

  ROZVRH, ÚKOLY, ZNÁMKY, KORESPONDENCE, ABSENCE, POZNÁMKY, POCHVALY

   

   

Aktuálně:-Vyučování ve školním roce 2024/2025 začne v pondělí 2. září 2024.-Úřední hodiny o prázdninách PONDĚLÍ+STŘEDA 9 AŽ 11hodin.-Vyučování ve školním roce 2024/2025 začne v pondělí 2. září 2024.-Úřední hodiny o prázdninách PONDĚLÍ+STŘEDA 9 AŽ 11hodin.

Jak vidí naši současnou školu její absolvent z roku 1963?

60 let absolvent icon 2023

U příležitosti 60-tého výročí naší maturity na jedenáctileté střední škole v Úšovicích jsem velmi ocenil vstřícnost vedení školy a poté i přátelské přijetí. Nečekal jsem, že kromě domácího občerstvení se nám budou věnovat kromě paní ředitelky i vedoucí jídelny, družiny a dílen. O to lépe se nám vzpomínalo na zážitky před 60-ti léty.
Jak popsat rozdíl školy dnes a tehdy?

No budova sice stojí na stejném místě a umístění učeben též, ale vybavení a nové prostory jsou už hodně dobrým překvapením.
Např.počítačová třída ... mě hodně mile překvapila.

Další mě velmi zaujalo, že škola má krásně vybavenou dílnu a praktické dovednosti získávají žáci v širší podobě než my za nás. Půlka nás chodila do AZNP na Plzeňské ulici (dnes prodejna kovomat) a druhá půlka do KOVO Cheb (provozovna Velká Hleďsebe-tam je dnes už jen zelená louka). Možná tato praxe byla více blíže skutečné práci, ale o to byla více jednostranně zaměřená. Vaši žáci mají ... k dispozici i více moderních strojů. A hlavně si zvykají i na moderní postupy, bez kterých se žádná dnešní moderní výroba neobejde.


Rovněž na vybavení jídelny, kuchyně a družiny je vidět, že svět ...(jde) i správným směrem.


Zajímavá byla i data o historii počtu žáků, kdy jsem nevěděl, že ve škole byl největší ,,nátřesk,, až okolo 1200 školáků.


Mě osobně zaujal i exteriér školního ateliéru a tak posílám pár fotek, co jsem nafotil.


Jediné co mě mrzelo, bylo že nás přišlo tak málo, ale nařídit jsem to spolužákům nemohl. A vyřídím si to s nimi až za těch dalších 10 let.
Snad si za 10 let u dalšího kulatého výročí polepší svou reputaci.


Mě osobně mrzí jen to,že nevím co a jak bych ve vaší škole zlepšil a to berte vlastně jako pochvalu, protože jako dlouholetý specialista na kvalitu v automobilovém průmyslu po Evropě se mi zase tak často nestává, že nemám nápad na zlepšení. Zlepšení bylo totiž mojí hlavní činností.


Přeji vám do dalších let fungování vaší školy hodně úspěchů a tvrdou výchovu k vlastenectví.

S pozdravem

Tesař Jiří - maturant 1963 

Fotografie pana Tesaře
myfooter obrázek_2023-10-11_124032105.pngplan-doucovani.jpgobrázek 2024 03 11 104625671 rovnzsuml          Sablony2 panelsablony3.JPG   kraj logosrdce placka ovoce webbanner01        
 
Copyright © 2019 Základní škola Úšovice, Mariánské Lázně, Školní náměstí 472/3, příspěvková organizace. Všechna práva vyhrazena.

 

PROHLÁŠENÍ O PŘÍSTUPNOSTI