Základní škola Úšovice

Mariánské Lázně, Školní náměstí 472, příspěvková organizace

 • Veselé Vánoce a šťastný nový rok 2024
  Veselé Vánoce a šťastný nový rok 2024
 • Rok české hudby
  Rok české hudby

  V nadcházejícím roce 2024 uplyne 200 let od narození Bedřicha Smetany – světově známého hudebního skladatele.

  Význam díla a osobnosti Bedřicha Smetany je tak veliký, že vláda České republiky vyhlašuje rok 2024  „Rokem české hudby“.

  ZŠ Úšovice se již nyní připravuje na oslavu této ojedinělé události a to celoškolním projektem zaměřeným na českou lidovou kulturu. Vyvrcholením projektu bude soutěž ve zpěvu lidových písní v měsíci únoru a výstava výtvarných děl třídních kolektivů či jednotlivců na téma lidová píseň v obrazech.

  Mgr. Hana Vithová

 • Helloween 2023

  Fotogalerie

 • První školní den

  Vítáme Vás v novém školním roce, přejeme mnoho úspěchů, nových kamarádů, poznatků a dalších krásných chvil. Fotografie ZDE

 • Pedagogický sbor...

  Přejeme Vám krásné prázdniny a těšíme se na spolupráci v novém školním roce.

 • ZŠ Úšovice
  ZŠ Úšovice

  Základní škola s bezmála 650 žáky. Školní jídelna. Školní družina. Renovované dílny, odborné učebny chemie a fyziky....

 • Fotografie z 1.absolvenského plesu ZŠ Úšovice (2023)
 • Bakaláři - mezi rodinou a školou

  Online systém Bakaláři jsou jediným oficiálním informačním kanálem mezi školou a rodinou. 

  VŠE SE VÁM POHODLNĚ Z APLIKACE SAMO PŘIPOMENE

  ROZVRH, ÚKOLY, ZNÁMKY, KORESPONDENCE, ABSENCE, POZNÁMKY, POCHVALY

   

   

Aktuálně:Vánoční prázdniny začínají v sobotu 23. prosince.Přihlášku do jídelny si vyzvedněte v jídelně. Aktualizujte u třídního uč. email rodičů, pokud se změnil. Hledáme učitele češtiny a dějepisu pro ukrajinské třídu.

V Goethových stopách

IMG 20230906 WA0003

V Goethových stopách

Městské muzeum Mariánské Lázně připravilo při příležitosti dvoustého výročí od poslední návštěvy J.W.Goetha v Mariánských Lázní zajímavou akci. Díky ní se ze zájemců naší školy se stali detektivové, kteří se vydali na čtyři místa spojená se spisovatelem. Na jednotlivých stanovištích museli najít indicii v podobě číslice. Správným poskládáním čísel vznikl kouzelný kód, díky kterému mohli otevřít truhličku v muzeu. Z ní si pak mohli vybrat odměnu.

Nejrychlejšími detektivy z naší školy se stali Víťa Mařík a Dominik Špindler z IX.A. Ti odhalili správný kód dvě hodiny po skončení vyučování, kdy se o akci dozvěděli. Nejvíce dobrovolných detektivů vyrazilo do terénu ze třídy 8.C a 9.B. Pátrali jednotlivci i celé skupinky holek a kluků, celkem 47 dětí (21 %) ze sedmých - devátých tříd. Užili si společně odpoledne, pobavili se a měli radost z dobře odvedené detektivní práce. A mobily? Ty jim posloužily jen k pořízení průkazného materiálu o nalezení indicií, za což byli odměněni i ve škole.

Děkujeme muzeu za zajímavou akci a budeme se těšit na další.

Mgr. Dana Čížková

fotogalerie
myfootersablony3.JPG plan-doucovani.jpg obrázek_2023-10-11_124032105.pngrovnzsuml          Sablony2 panel   kraj logosrdce placka ovoce webbanner01        
 
Copyright © 2019 Základní škola Úšovice, Mariánské Lázně, Školní náměstí 472/3, příspěvková organizace. Všechna práva vyhrazena.

 

PROHLÁŠENÍ O PŘÍSTUPNOSTI