Základní škola Úšovice

Mariánské Lázně, Školní náměstí 472, příspěvková organizace

 • Veselé Vánoce a šťastný nový rok 2024
  Veselé Vánoce a šťastný nový rok 2024
 • Rok české hudby
  Rok české hudby

  V nadcházejícím roce 2024 uplyne 200 let od narození Bedřicha Smetany – světově známého hudebního skladatele.

  Význam díla a osobnosti Bedřicha Smetany je tak veliký, že vláda České republiky vyhlašuje rok 2024  „Rokem české hudby“.

  ZŠ Úšovice se již nyní připravuje na oslavu této ojedinělé události a to celoškolním projektem zaměřeným na českou lidovou kulturu. Vyvrcholením projektu bude soutěž ve zpěvu lidových písní v měsíci únoru a výstava výtvarných děl třídních kolektivů či jednotlivců na téma lidová píseň v obrazech.

  Mgr. Hana Vithová

 • Helloween 2023

  Fotogalerie

 • První školní den

  Vítáme Vás v novém školním roce, přejeme mnoho úspěchů, nových kamarádů, poznatků a dalších krásných chvil. Fotografie ZDE

 • Pedagogický sbor...

  Přejeme Vám krásné prázdniny a těšíme se na spolupráci v novém školním roce.

 • ZŠ Úšovice
  ZŠ Úšovice

  Základní škola s bezmála 650 žáky. Školní jídelna. Školní družina. Renovované dílny, odborné učebny chemie a fyziky....

 • Fotografie z 1.absolvenského plesu ZŠ Úšovice (2023)
 • Bakaláři - mezi rodinou a školou

  Online systém Bakaláři jsou jediným oficiálním informačním kanálem mezi školou a rodinou. 

  VŠE SE VÁM POHODLNĚ Z APLIKACE SAMO PŘIPOMENE

  ROZVRH, ÚKOLY, ZNÁMKY, KORESPONDENCE, ABSENCE, POZNÁMKY, POCHVALY

   

   

Aktuálně:Vánoční prázdniny začínají v sobotu 23. prosince.Přihlášku do jídelny si vyzvedněte v jídelně. Aktualizujte u třídního uč. email rodičů, pokud se změnil. Hledáme učitele češtiny a dějepisu pro ukrajinské třídu.

Počátky Mariánských Lázní

20230920 090129

Po stopách historie našeho města se vydali žáci devátých tříd. Exkurze navazovala na seminární práci, kterou zpracovávali dle zadané osnovy již v loňském školním roce. Při historické procházce městem jsme si postupně ukázali významné stavby, památníky, sochy, busty a nesměli jsme zapomenout ani na návštěvu muzea. Někteří nejen zde, ale třeba v Chopinově ulici či u kapličky Lasky, byli poprvé. Do akce se účastníci museli aktivně zapojovat. S pomocí mobilních aplikací hledali údaje k osobnostem, památníkům, Google Lens jim pomohl k odhalení názvu liliovníku tulipánokvětého apod...

Díky mamince Kristýny Macháčkové a vedení hotelu Hvězda měla třída 9.A akci rozšířenou o prohlídku komplexu lázní. Paní Radomíra Pavlištová, Guest Relation Manager Ensana Health Spa Hotel Hvězda , nás seznámila s provozem lázní, profesemi, bez kterých se provoz neobejde, a měli jsme i možnost obdivovat  krásu císařské kabiny. Milým překvapením bylo na závěr drobné pohoštění, které všem moc chutnalo.

Den jsme si užili, dozvěděli jsme se spoustu informací, kochali se krásami zdejší přírody a také řádně protáhli svá těla.

Věřím, že exkurze přispěla k tomu, že si žáci uvědomili nejen bohatou historii města, ale i to, v jakém krásném městě žijí a že je i na nich, jak to zde vypadá a bude vypadat, protože na několika místech jsme si ukázali, jak někteří tuto krásu ničí.

Mgr. Dana Čížková

fotogalerie
myfootersablony3.JPG plan-doucovani.jpg obrázek_2023-10-11_124032105.pngrovnzsuml          Sablony2 panel   kraj logosrdce placka ovoce webbanner01        
 
Copyright © 2019 Základní škola Úšovice, Mariánské Lázně, Školní náměstí 472/3, příspěvková organizace. Všechna práva vyhrazena.

 

PROHLÁŠENÍ O PŘÍSTUPNOSTI