Základní škola Úšovice

Mariánské Lázně, Školní náměstí 472, příspěvková organizace

 • VIDEO + FOTKY !!! Sportovní Olympiáda

  Zahájení olympiády bylo doprovázeno bohatým slavnostním programem. Žáci předvedli taneční vystoupení, které sklidilo bouřlivý potlesk. Každý tým představil svou hymnu, kterou si sám složil, což dodalo celé akci osobitý ráz a přispělo k vynikající atmosféře. 

 • Rok české hudby
  Rok české hudby

  V nadcházejícím roce 2024 uplyne 200 let od narození Bedřicha Smetany – světově známého hudebního skladatele.

  Význam díla a osobnosti Bedřicha Smetany je tak veliký, že vláda České republiky vyhlašuje rok 2024  „Rokem české hudby“.

  ZŠ Úšovice se již nyní připravuje na oslavu této ojedinělé události a to celoškolním projektem zaměřeným na českou lidovou kulturu. Vyvrcholením projektu bude soutěž ve zpěvu lidových písní v měsíci únoru a výstava výtvarných děl třídních kolektivů či jednotlivců na téma lidová píseň v obrazech.

  Mgr. Hana Vithová

 • Fotky z lyžařského výcviku 2024
 • Vánoční zpívání 2023

  Také letos jsme si před Vánočními svátky společně zazpívali koledy... a bylo nás opravdu hodně :) Veselé Vánoce -foto zde-

 • První školní den

  Vítáme Vás v novém školním roce, přejeme mnoho úspěchů, nových kamarádů, poznatků a dalších krásných chvil. Fotografie ZDE

 • Helloween 2023

  Fotogalerie

 • Pedagogický sbor...

  Přejeme Vám krásné prázdniny a těšíme se na spolupráci v novém školním roce.

 • ZŠ Úšovice
  ZŠ Úšovice

  Základní škola s bezmála 650 žáky. Školní jídelna. Školní družina. Renovované dílny, odborné učebny chemie a fyziky....

 • Fotografie z 1.absolvenského plesu ZŠ Úšovice (2023)
 • Bakaláři - mezi rodinou a školou

  Online systém Bakaláři jsou jediným oficiálním informačním kanálem mezi školou a rodinou. 

  VŠE SE VÁM POHODLNĚ Z APLIKACE SAMO PŘIPOMENE

  ROZVRH, ÚKOLY, ZNÁMKY, KORESPONDENCE, ABSENCE, POZNÁMKY, POCHVALY

   

   

Aktuálně:28/6/2024 ředitelské volno 9.ročníkům19/6 Třídní schůzky budoucích prvňáčků a PT, 17:00 (na pobočce)Seznam přijatých po zápisu do 1.třídy zveřejněn níže28/6/2024 ředitelské volno 9.ročníkům19/6 Třídní schůzky budoucích prvňáčků a PT, 17:00 (na pobočce)Seznam přijatých po zápisu do 1.třídy zveřejněn níže28/6/2024 ředitelské volno 9.ročníkům19/6 Třídní schůzky budoucích prvňáčků a PT, 17:00 (na pobočce)Seznam přijatých po zápisu do 1.třídy zveřejněn níže

Počátky Mariánských Lázní

20230920 090129

Po stopách historie našeho města se vydali žáci devátých tříd. Exkurze navazovala na seminární práci, kterou zpracovávali dle zadané osnovy již v loňském školním roce. Při historické procházce městem jsme si postupně ukázali významné stavby, památníky, sochy, busty a nesměli jsme zapomenout ani na návštěvu muzea. Někteří nejen zde, ale třeba v Chopinově ulici či u kapličky Lasky, byli poprvé. Do akce se účastníci museli aktivně zapojovat. S pomocí mobilních aplikací hledali údaje k osobnostem, památníkům, Google Lens jim pomohl k odhalení názvu liliovníku tulipánokvětého apod...

Díky mamince Kristýny Macháčkové a vedení hotelu Hvězda měla třída 9.A akci rozšířenou o prohlídku komplexu lázní. Paní Radomíra Pavlištová, Guest Relation Manager Ensana Health Spa Hotel Hvězda , nás seznámila s provozem lázní, profesemi, bez kterých se provoz neobejde, a měli jsme i možnost obdivovat  krásu císařské kabiny. Milým překvapením bylo na závěr drobné pohoštění, které všem moc chutnalo.

Den jsme si užili, dozvěděli jsme se spoustu informací, kochali se krásami zdejší přírody a také řádně protáhli svá těla.

Věřím, že exkurze přispěla k tomu, že si žáci uvědomili nejen bohatou historii města, ale i to, v jakém krásném městě žijí a že je i na nich, jak to zde vypadá a bude vypadat, protože na několika místech jsme si ukázali, jak někteří tuto krásu ničí.

Mgr. Dana Čížková

fotogalerie
myfooter obrázek_2023-10-11_124032105.pngplan-doucovani.jpgobrázek 2024 03 11 104625671 rovnzsuml          Sablony2 panelsablony3.JPG   kraj logosrdce placka ovoce webbanner01        
 
Copyright © 2019 Základní škola Úšovice, Mariánské Lázně, Školní náměstí 472/3, příspěvková organizace. Všechna práva vyhrazena.

 

PROHLÁŠENÍ O PŘÍSTUPNOSTI