Základní škola Úšovice

Mariánské Lázně, Školní náměstí 472, příspěvková organizace

 • Vánoční zpívání 2023

  Také letos jsme si před Vánočními svátky společně zazpívali koledy... a bylo nás opravdu hodně :) Veselé Vánoce -foto zde-

 • Rok české hudby
  Rok české hudby

  V nadcházejícím roce 2024 uplyne 200 let od narození Bedřicha Smetany – světově známého hudebního skladatele.

  Význam díla a osobnosti Bedřicha Smetany je tak veliký, že vláda České republiky vyhlašuje rok 2024  „Rokem české hudby“.

  ZŠ Úšovice se již nyní připravuje na oslavu této ojedinělé události a to celoškolním projektem zaměřeným na českou lidovou kulturu. Vyvrcholením projektu bude soutěž ve zpěvu lidových písní v měsíci únoru a výstava výtvarných děl třídních kolektivů či jednotlivců na téma lidová píseň v obrazech.

  Mgr. Hana Vithová

 • Helloween 2023

  Fotogalerie

 • První školní den

  Vítáme Vás v novém školním roce, přejeme mnoho úspěchů, nových kamarádů, poznatků a dalších krásných chvil. Fotografie ZDE

 • Pedagogický sbor...

  Přejeme Vám krásné prázdniny a těšíme se na spolupráci v novém školním roce.

 • ZŠ Úšovice
  ZŠ Úšovice

  Základní škola s bezmála 650 žáky. Školní jídelna. Školní družina. Renovované dílny, odborné učebny chemie a fyziky....

 • Fotografie z 1.absolvenského plesu ZŠ Úšovice (2023)
 • Bakaláři - mezi rodinou a školou

  Online systém Bakaláři jsou jediným oficiálním informačním kanálem mezi školou a rodinou. 

  VŠE SE VÁM POHODLNĚ Z APLIKACE SAMO PŘIPOMENE

  ROZVRH, ÚKOLY, ZNÁMKY, KORESPONDENCE, ABSENCE, POZNÁMKY, POCHVALY

   

   

Aktuálně:Vánoční prázdniny začínají v sobotu 23. prosince.Přihlášku do jídelny si vyzvedněte v jídelně. Aktualizujte u třídního uč. email rodičů, pokud se změnil.

Jak se tvořil firemní kalendář pro místní dopravní podnik

icon podnik dopravaJiž v září zaujala žáky  druhého stupně naší  Základní školy v Úšovicích zajímavá nabídka zdejšího  dopravního podniku.

Byli totiž  vyzváni k  soutěži o  nejlepší výtvarný  návrh nového firemního  kalendáře pro rok 2024. Do této akce  se nakonec zapojili všichni žáci 9. C, kteří k tvorbě přistoupili  velmi zodpovědně. 

     Celé dva měsíce  pečlivě  studovali  historii  městské  hromadné  dopravy, typy trolejbusů  a  přemýšleli nad  kompozicí a výtvarnou technikou. Tvořilo se ve škole i doma a teprve koncem října byly návrhy dokončené  a došlo k užšímu výběru  těch nejlepších, což nebylo pro vyučující nikterak snadné, takže nakonec  do dopravního podniku  putovaly  téměř všechny práce. Pak už nezbývalo nic jiného, než napjatě očekávat,  jak to všechno dopadne.

... text níže a fotogalerie

     A nasazení i trpělivost se vyplatily. Dne 17. 1. 2024 se do školy dostavili zástupci  městského dopravního  podniku -  pan Vladimír Nedvěd, jednatel společnosti,

s panem Petrem Matějkou, vedoucím  technického úseku. Oba byli obtěžkáni velkou bednou,  tajemnými  krabičkami a taštičkami. Dále dorazila i  paní učitelka Zdeňka  Matějková, ta  nás do soutěže  přihlásila a působila průběžně  jako fotografka.

      Deváťáci se usadili v lavicích, některé  dívky  ještě na  poslední chvíli dokončily  tvorbu  svého  make-upu, aby  na všech snímcích vypadaly dokonale, a  předávání cen mohlo začít.

     Vítězkou se  stala  Karolína Kociánová,  jejíž  návrh  byl opravdu velmi působivý.  Odměněni  byli  ovšem všichni,  jejichž obrázek byl do dopravního podniku zaslán. Žáci obdrželi  krásné hrnečky  s přetiskem svého  dílka plné  sladkostí  a  vítězka

převzala také svůj nový kalendář. Obdarovány kalendářem byly i  paní ředitelka Monika Cintlová a paní učitelka Běluše Milfaitová, pod jejímž vedením obrázky vznikaly.

      Celé třídě 9. C děkujeme za jejich přístup k tomuto nesnadnému úkolu a přejeme mnoho dalších uměleckých úspěchů.

B. Milfaitová, Z. Matějková 
myfootersablony3.JPG plan-doucovani.jpg obrázek_2023-10-11_124032105.pngrovnzsuml          Sablony2 panel   kraj logosrdce placka ovoce webbanner01        
 
Copyright © 2019 Základní škola Úšovice, Mariánské Lázně, Školní náměstí 472/3, příspěvková organizace. Všechna práva vyhrazena.

 

PROHLÁŠENÍ O PŘÍSTUPNOSTI